Aktuality

Světový pohár v cyklokrosu 2023-24 zná svůj program

V programu seriálu Světového poháru v cyklokrosu pro sezonu 2023-24 je opět 14 závodů. Pořadatele zveřejnila Mezinárodní cyklistická unie (UCI) a po letech v něm není jihočeský Tábor, ale to je pochopitelné vzhledem k tomu, že začátkem února 2024 se tam bude bojovat o medaile na světovém šampionátu.

Ulíbaný reportér České televize

Jak je vidět, mistrovství světa v cyklokrosu nemusí být jen o sportu. Na vlastní kůži to poznal v nizozemském Hoogerheide odkud si Ivan Mejtský odvezl velice zajímavý zážitek.

Ohlédnutí za sezonou 2022

Sestřih uplynulé sezóny 2022 - TOI TOI CUP

Bitva titánů ve prospěch van der Poela

Nevídanou bitvu dvou titánů cyklokrosových tratí Mathieu van der Poela a Wouta van Aerta na světovém šampionátu v Hoogerheide v Nizozemí rozhodl až ve strhujícím finiši na domácí trati M. van der Poel. Bronz vybojoval další Belgičan Eli Iserbyt, náš Michael Boroš skončil jedenadvacátý, Jakub Říman dojel na 29. místě.

Medaile je pro Zemanovou splnění snu a odměna

Bronzová medaile za světového šampionátu je pro Kristýnu Zemanovou z celku Brilon Racing MB splnění snu, ale i odměnou. Přesně to zdůraznila česká medailistka ze závodu žen do 23 let v cíli a dvojnásobná domácí šampionka dlouho tomu snad ani nechtěla věřit.

Český cyklokros má po pěti letech medaili – Zemanová bronzová

Po pěti letech se český cyklokros raduje z medaile ze světového šampionátu. V závodě žen kategorie U23 vybojovala Kristýna Zemanová třetí místo a navázala na juniorské stříbro Tomáše Kopeckého z roku 2018 ve Valkenburgu. V nizozemském Hoogerheide získala zlato domácí favoritka Shirin van Anrooijová, druhou Zoe Backstedtovou z Británie porazila o 33 vteřin.

Junior Ježek vyválčil na MS desítku

Půl úvodního kola to vypadalo v závodě juniorů na mistrovství světa v nizozemském Hoogerheide skvěle. Po startu vjel do terénu na vedoucí pozici závodu juniorů Václav Ježek, ale dres s českou trikolorou rychle úplné čelo opustil, v cíli úvodního okruhu již byl osmý se ztrátou osmi vteřin. To však již další naši junioři bylo daleko mimo hru. Nakonec Ježek skončil desátý, zlato získal favorizovaný Léo Bisiaux z Francie.

Kanadský triumf a dobrý závod Dlaskové

Kanadským triumfem dvojčat Isabelly a Avy Holmgrenových skončil v nizozemském Hoogerheide úvodní individuální závod juniorek, velmi dobře zajela také česká závodnice Vanda Dlasková, která dojela na osmém místě. Naopak smutnila největší favoritka domácí Lauren Molengraafová, v celé sezoně neporažená závodnice, skončila až na sedmé místě. Ve druhém kole po pádu z první pozice se stačila dotáhnout na kanadské sestry, ale když ji v dalším okruhu postihl defekt zadního kola, klesla až na konec elitní desítky a tím medailové naděje vzaly za své. Mezi muži i přes řadu technických problémů byl nejlepší Matyáš Fiala, ale klasifikován byl až na 26. místě. V závodě žen elite český cyklokros na startu zastoupení neměl.

Medailová naděje se jmenuje Zemanová

Česká sestava na letošním cyklokrosovém světovém šampionátu v nizozemském Hoogerheide příliš vyhlídek na stupně vítězů neskýtá. Přesto medailovou naději lze v naší výpravě najít. Jmenuje se Kristýna Zemanová a na startu bude v neděli v závodě žen kategorie U23. To, že patří k medailovým adeptkám potvrdila na posledním závodu seriálu Světového poháru, když v Besanconu ve Francii skončila mezi závodnicemi této kategorie na třetím místě.

První domácí zlato, česká štafeta osmá

Úvodní disciplína světového cyklokrosového šampionátu v nizozemském Hoogerheide potvrdila rozložení sil. První zlato vybojovalo domácí Nizozemí, které ve složení Tibor del Grosso, Guus van den Eijden, Laureen Molegraafová, Leonie Bentveldová, Fem van Empelová a Ryan Kamp bylo ve vedení od startu až do cíle. České šestici závod  nevyšel podle přestav, Václav Ježek, Kateřina Hladíková, Vanda Dlasková, Matyáš Fiala, Kristýna Zemanová a Michael Boroš skončili až na osmém místě.

1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 >> 160 |

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

Záznamy závodů na webu ČT sport:

MS Hoogerheide 2023
štafety
junioři x juniorky
ženy elite x muži U23
ženy U23 x muži elite

TOI TOI Cup 2022
Holé Vrchy, Hlinsko, Jičín, Veselí nad Lužnicí, Slaný, Kolín, Rýmařov, Mladá Boleslav

Světový pohár 2022/2023
Waterloo - ženy x muži elite
Fayetteville - ženy x muži elite
Tábor - ženymuži elite
Maasmechelen - ženymuži elite
Beekse Bergen - ženymuži elite
Overijse - ženy x muži elite
Hulst - ženy x muži elite
Antwerpen - ženy x muži elite
Dublin - ženy x muži elite
Val di Sole - ženy x muži elite
Gavere - ženy x muži elite
Zonhoven - ženy x muži elite
Benidorm - ženy x muži elite
Besancon - ženy x muži elite

Šoty z pořadu BBV
Tiskovka k TTC 22.9.2022
TOI TOI Cup Holé Vrchy

TOI TOI Cup Hlinsko
TOI TOI Cup Slaný
TOI TOI Cup Kolín
TOI TOI Cup Rýmařov
TO před MČR Mladá Boleslav
MČR Mladá Boleslav

Jednou větou

08.02.2023 - Rekapitulace MS v Hoogerheide 2023 - zdroj YouTube.

18.10.2022 - Výsledky z druhého dílu středečních cyklokrosů v Lounech. Výsledky 12.10.2022 a průběžné výsledky.

08.10.2022 - Výsledky z prvního dílu středečních cyklokrosů v Lounech. Výsledky 5.10.2022

01.02.2022 - Ohlédnutí za sezónou Toi Toi Cupu 2021 vytvořené Českou televizí naleznete zde.

20.09.2021 - Pro nadcházející závody Toi Toi Cupu je potřeba v rámci registrace mít sebou připravený a vyplněný i formulář o Čestném prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19 !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail