BBT #6 GP Sven Nys (Baal, C1) – Sven Nys doma opět nepřemožitelný

Nový tým (Crelan AA Drink), nové kolo (Trek), ale stále stejný kanibal. Úřadující mistr světa Sven Nys podvanácté ovládl patnáctý ročník své vlastní Gran Prix, kterou znovu proměnil ve one-man show. Ve skvělém světle se ukázal druhým místem Zdeněk Štybar, třetí byl Niels Albert.

Loňský vítěz Kevin Pauwels závod vynechal kvůli nemoci. Nemocný je bohužel i jeho týmový kolega Klaas Vantornout, který závod nedokončil. Chyběl i nový vedoucí muž žebříčku UCI Lars van der Haar, který vzhledem ke svému mládí neabsolvuje plný závodní program a proto například seriál bpost bank Trofee (BBT) vynechává.

"Před závodem jsem byl ve velkém stresu. Poprvé jsem startoval na novém kole. Ale teď mohu odjet domů spokojený. Před velkými šampionáty se cítím velmi dobře," uvedl na tiskové konferenci po závodě Sven Nys, který závodu dominoval od startu až do cíle.

Zklamaný domů neodjede ani český mistr. "Druhé místo je pro mě jako vítězství, po tom, co tady Sven ukázal. Měl jsem v Baalu nejlepší nohy ze všech šesti závodů, které jsem absolvoval. Stálo to hodně energie, ale postupně jsem se zlepšoval. Jestli pojedu mistrovství světa, ještě nevím. Příprava na silniční sezonu je pro mě prioritou. Pokud budu ve formě, zúčastním se ho."

"Měl jsem dobrý start, ale když za to Sven vzal, nedalo se s tím nic dělat. Na vítězství dnes nebylo, maximálně na druhé místo. Příští světový pohár v Římě je pro mě v podstatě dovolená, já se teď soustředím na mistrovství Belgie a světa," doplnil Niels Albert.

Výsledky mužů elite

Sestřih ze závodu

Stav série bpost bank Trofee po 6 z 8 závodů

V předchozím závodě žen předčila Američanka Katie Compton nizozemskou mistryni světa Marianne Vos, kterou však v závěru postihla smůla v podobě defektu galusky. Třetí skončila Britka Nikki Harris.

Výsledky žen


(mbj)


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

Záznamy závodů na webu ČT sport:

TOI TOI Cup 2021
Ml. Boleslav, HlinskoSlaný, Rýmařov

Světový pohár 2021/2022
Waterloo - ženy x muži elite
Fayetteville - ženy x muži elite
Iowa - ženy x muži elite
Zonhoven - ženy x muži elite
Overijse - ženy x muži elite
Tábor - ženy x muži elite

Šoty z pořadu BBV
Tiskovka k TTC 23.9.2021
TOI TOI Cup Mladá Boleslav
TOI TOI Cup Hlinsko
TOI TOI Cup Slaný

Jednou větou

20.09.2021 - Pro nadcházející závody Toi Toi Cupu je potřeba v rámci registrace mít sebou připravený a vyplněný i formulář o Čestném prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19 !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail