Česky English

BBT #6 GP Sven Nys (Baal, C1) – Sven Nys doma opět nepřemožitelný

Nový tým (Crelan AA Drink), nové kolo (Trek), ale stále stejný kanibal. Úřadující mistr světa Sven Nys podvanácté ovládl patnáctý ročník své vlastní Gran Prix, kterou znovu proměnil ve one-man show. Ve skvělém světle se ukázal druhým místem Zdeněk Štybar, třetí byl Niels Albert.

Loňský vítěz Kevin Pauwels závod vynechal kvůli nemoci. Nemocný je bohužel i jeho týmový kolega Klaas Vantornout, který závod nedokončil. Chyběl i nový vedoucí muž žebříčku UCI Lars van der Haar, který vzhledem ke svému mládí neabsolvuje plný závodní program a proto například seriál bpost bank Trofee (BBT) vynechává.

"Před závodem jsem byl ve velkém stresu. Poprvé jsem startoval na novém kole. Ale teď mohu odjet domů spokojený. Před velkými šampionáty se cítím velmi dobře," uvedl na tiskové konferenci po závodě Sven Nys, který závodu dominoval od startu až do cíle.

Zklamaný domů neodjede ani český mistr. "Druhé místo je pro mě jako vítězství, po tom, co tady Sven ukázal. Měl jsem v Baalu nejlepší nohy ze všech šesti závodů, které jsem absolvoval. Stálo to hodně energie, ale postupně jsem se zlepšoval. Jestli pojedu mistrovství světa, ještě nevím. Příprava na silniční sezonu je pro mě prioritou. Pokud budu ve formě, zúčastním se ho."

"Měl jsem dobrý start, ale když za to Sven vzal, nedalo se s tím nic dělat. Na vítězství dnes nebylo, maximálně na druhé místo. Příští světový pohár v Římě je pro mě v podstatě dovolená, já se teď soustředím na mistrovství Belgie a světa," doplnil Niels Albert.

Výsledky mužů elite

Sestřih ze závodu

Stav série bpost bank Trofee po 6 z 8 závodů

V předchozím závodě žen předčila Američanka Katie Compton nizozemskou mistryni světa Marianne Vos, kterou však v závěru postihla smůla v podobě defektu galusky. Třetí skončila Britka Nikki Harris.

Výsledky žen


(mbj)


< Zpět

Jednou větou

28.05.2020 - Výsledky a fotogalerie z Mistrovství Jihočeského kraje v časovce.

27.09.2019 - Dnes UCI rozhodla, že MS 2023 bude v Hoogerheide (Nizozemí). MS 2020 je v Dübendorfu (Švýcarsko), 2021 v Oostende (Belgie) a 2022 ve Fayetteville (USA, Arkansas). Na 2024 si podal kandidaturu Tábor.


09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.


Počasí

Předpověď počasí

close
detail