Česky English

BBT #6 GP Sven Nys (Baal, C1) – Sven Nys doma opět nepřemožitelný

Nový tým (Crelan AA Drink), nové kolo (Trek), ale stále stejný kanibal. Úřadující mistr světa Sven Nys podvanácté ovládl patnáctý ročník své vlastní Gran Prix, kterou znovu proměnil ve one-man show. Ve skvělém světle se ukázal druhým místem Zdeněk Štybar, třetí byl Niels Albert.

Loňský vítěz Kevin Pauwels závod vynechal kvůli nemoci. Nemocný je bohužel i jeho týmový kolega Klaas Vantornout, který závod nedokončil. Chyběl i nový vedoucí muž žebříčku UCI Lars van der Haar, který vzhledem ke svému mládí neabsolvuje plný závodní program a proto například seriál bpost bank Trofee (BBT) vynechává.

"Před závodem jsem byl ve velkém stresu. Poprvé jsem startoval na novém kole. Ale teď mohu odjet domů spokojený. Před velkými šampionáty se cítím velmi dobře," uvedl na tiskové konferenci po závodě Sven Nys, který závodu dominoval od startu až do cíle.

Zklamaný domů neodjede ani český mistr. "Druhé místo je pro mě jako vítězství, po tom, co tady Sven ukázal. Měl jsem v Baalu nejlepší nohy ze všech šesti závodů, které jsem absolvoval. Stálo to hodně energie, ale postupně jsem se zlepšoval. Jestli pojedu mistrovství světa, ještě nevím. Příprava na silniční sezonu je pro mě prioritou. Pokud budu ve formě, zúčastním se ho."

"Měl jsem dobrý start, ale když za to Sven vzal, nedalo se s tím nic dělat. Na vítězství dnes nebylo, maximálně na druhé místo. Příští světový pohár v Římě je pro mě v podstatě dovolená, já se teď soustředím na mistrovství Belgie a světa," doplnil Niels Albert.

Výsledky mužů elite

Sestřih ze závodu

Stav série bpost bank Trofee po 6 z 8 závodů

V předchozím závodě žen předčila Američanka Katie Compton nizozemskou mistryni světa Marianne Vos, kterou však v závěru postihla smůla v podobě defektu galusky. Třetí skončila Britka Nikki Harris.

Výsledky žen


(mbj)


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

SP Hoogerheide
neděle 27.1.2019
19:20 ženy záznam
20:15 muži elite záznam

MS 2019 Bogense
sobota 2.2.
12:15 junioři záznam
12:55 muži U23 pp
15:00 ženy elite pp
neděle 3.2.
13:45 ženy U23 pp
14:50 muži elite pp

ZÁZNAMY ZÁVODŮ NA WEBU ČT SPORT:

TOI TOI Cup 2018
Kolín, Slaný, Jičín, Hlinsko, UničovJabkeniceMladá BoleslavHolé Vrchy

Světový pohár 2018/19
Waterloo - ženymuži
Iowa City - ženymuži
Bern - ženy x muži
Tábor - ženy x muži
Koksijde - ženymuži
Namur - ženymuži
Zolder - ženy x muži
Pontchateau - ženymuži

ME 2018 v Rosmalenu
ženy x muži

ME 2017 v Táboře

MS 2018 ve Valkenburgu


Jednou větou

06.08.2018 - Výhled rozvoje cyklokrosu v příštích letech - článek na Idnes.cz

24.10.2017 - ME 2019 se jede v italském Silvelle. Viz stránky UEC.

19.09.2017 - Řídící výbor UCI dnes v norském Bergenu rozhodl mimo jiné o přidělení cyklokrosového MS 2020 Švýcarsku - pojede se v Dübendorfu u Curychu. Připomínáme, že MS 2019 se koná v dánském Bogense.

Počasí

Předpověď počasí

close
detail