Česky English

V Boleslavi vypukne boj o tituly i o konečné pořadí Toi Toi Cupu

Kdo má největší šanci na titul a medaile z mistrovství republiky v mládežnických kategoriích a kdo získá celkové prvenství ve 12. ročníku Toi Toi Cupu? Odpovědi najdete v následujícím článku.

Pro cyklokrosaře jsou připraveny čtyři sady medailí i mistrovských dresů, v sobotu budou známi šampioni ve společné kategorii starších a mladší žáků, kadetek a žákyň, kadetů a juniorů. Navíc se v Boleslavi bude bojovat i o celkové pořadí v letošním ročníku Toi Toi Cupu.

Matematika je jasná, hodnotí se součet získaných bodů za devět nejlepších umístění v závodech seriálu Toi Toi Cupu plus mistrovství republiky. Při rovnosti bodů v průběžném celkovém pořadí seriálu rozhoduje výhradně lepší umístění v posledním bodovaném závodě.

Papírové předpoklady jdou stranou. Každý šampionát provází překvapení. Bude tomu i letos?

Kadetky a žákyně

Ve společné kategorii žákyň a kadetek jsou nejžhavějšími kandidátkami na stupně vítězů tři cyklokrosařky – lídryně Toi Toi Cupu Aneta Novotná, stále se zlepšující Kateřina Hladíková a obhájkyně titulu Kristýna Zemanová, která kvůli zranění vynechala úvodních pět závodů. Do rozjeté sezony naskočila s tréninkovým mankem, v pohárovém klání je už bez šance. Proto má pouze jediný cíl – obhájit titul. Skvělou formou disponuje Kateřina Hladíková, která vyhrála tři z posledních čtyř závodů. Naopak její největší soupeřka Aneta Novotná byla v posledních čtyřech závodech třikrát druhá. V mistrovském závodě rozhodne nejen aktuální forma, možná i sebemenší chybička.

K celkovému prvenství v Toi Toi Cupu má nejblíže Aneta Novotná, která má na kontě osm vítězství a jedno druhé místo. Tím pádem jí stačí v posledním závodě neprohrát s druhou Kateřinou Hladíkovou i o čtyři místa. V souboji o třetí místo je matematika jasná. Kdo skončí z dvojice Natálie Pleskačová a Karolína Bedrníková lépe, skončí třetí.

Prvenství v soutěži týmů si těžko nechají vzít jezdkyně Dukly Praha, které mají 104 bodový náskok před druhým Sokolem Veltěž.

Starší žáci

I kategorie žáků slibuje napínavou podívanou. V boji o titul se utká osamocený Richard Kobr s kvartetem Ivaru CS – Filip Samec, Václav Ježek, Jakub Elbadri a Adam Bernát. Jezdec pražské Dukly Richard Kobr letos zvítězil čtyřikrát, tři borci z Ivaru CS mají na kontě zbývajících sedm prvenství – Samec 4x, Ježek 2x a Elbadri 1x. Právě celoroční výsledky svědčí o nesmírné vyrovnanosti žákovské kategorie.

Situace je zamotaná i v pohárovém klání. S jednobodovým náskokem vede Filip Samec před Richardem Kobrem, dva body ztrácí Václav Ježek, čtvrtý Jakub Elbadri už čtrnáct. V soutěži týmů je už rozhodnuto, s více než dvousetbodovým náskokem dominují jezdci Ivaru CS před pražskou Duklou.

Kadeti

Kategorii kadetů opanují v současné době dva největší favorité – Matyáš Fiala a Matěj Stránský. Třetím vzadu je Pavel Jindřich. Pokud by tito tři cyklisté nestáli na stupních vítězů, bylo by to velké překvapení.

Průběžný lídr poháru Matyáš Fiala vede se šesti výhrami před Matějem Stránským o pouhý bod, který má na kontě pět prvenství. Pro jezdce Ivaru CS hovoří sice současná forma (v posledních čtyřech závodech třikrát vyhrál), ale krosař ČEZ Cyklo teamu Tábor zase umí ideálně načasovat formu na nejdůležitější závod sezony. V soutěži týmů zvítězili již s předstihem cyklisté Ivaru CS, druhý Stadion Louny ztrácí 278 bodů.

Junioři

V pohárové matematice Toi Toi Cupu je na stupních vítězů téměř jasno. S pěti truimfy vede Jakub Ťoupalík, druhý Jakub Kučera ztrácí osmnáct bodů. Třetího Pavla Bittnera ohrožuje Tomáš Ježek, který zaostává o čtyři body. Zato kandidátů na tři medaile je daleko víc. Z pěti letošních startů se hned třikrát radoval Jan Zatloukal, o lepší výsledek v Uničově a Jičíně se připravil jen svou mladickou nerozvážností a zbrklostí. Prvoročák v každém závodě prohání o rok starší soupeře svým atraktivním aktivním pojetím jízdy. Největším soupeřem by mu měl být čtvrtý junior světového žebříčku Jakub Ťoupalík. Medaili bude chtít Tomáš Ježek, třetí ze Světového poháru v Bernu. Zatím marně čeká na první vítězství, dosud nasbíral tři druhá místa. Bez šancí není ani o rok mladší týmový kolega David Šulc, nebo stejně starý Pavel Bittner. Ten by se chtěl v případě úspěchu ještě poprat o nominaci na světový šampionát. Podobně jako v předchozích kategoriích prvenství v soutěži týmů mají v kapse jezdci Ivaru CS, kteří mají na druhý Expres CS Scott team Kolín náskok 159 bodů.

Proto neváhejte a buďte u toho! V sobotu můžete v Mladé Boleslavi povzbudit své favority a sledovat dramatické boje až do posledních metrů.

Text -peh-, foto -gh-


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

ZÁZNAMY ZÁVODŮ NA WEBU ČT SPORT:

MS 2019 Bogense
juniořimuži U23ženy eliteženy U23muži elite

TOI TOI Cup 2018
Kolín, Slaný, Jičín, Hlinsko, UničovJabkeniceMladá BoleslavHolé Vrchy

Světový pohár 2018/19
Waterloo - ženymuži
Iowa City - ženymuži
Bern - ženy x muži
Tábor - ženy x muži
Koksijde - ženymuži
Namur - ženymuži
Zolder - ženy x muži
Pontchateau - ženymuži 
Hoogerheide - ženymuži

ME 2018 v Rosmalenu
ženy x muži

ME 2017 v Táboře

MS 2018 ve Valkenburgu


Jednou větou

09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.

06.08.2018 - Výhled rozvoje cyklokrosu v příštích letech - článek na Idnes.cz

24.10.2017 - ME 2019 se jede v italském Silvelle. Viz stránky UEC.

Počasí

Předpověď počasí

close
detail