Česky English

V Boleslavi zatím blátíčko, ale v sobotu má mrznout

V sobotu se v Mladé Boleslavi uskuteční mistrovství republiky mládežnických kategorií. Ženy a muži zde absolvují závod zařazený do kategorie C1.

Po jedenácti měsících se budou v areálu na Štěpánce v Mladé Boleslavi opět rozdělovat mistrovské dresy a tituly. V lednu letošního roku zde totiž proběhl šampionát dospělých, mistry republiky se stali Michael Boroš a Pavla Havlíková. Poslední mistrovství republiky mládežnických kategorií se zde konalo před třemi roky.

„Na trati pracujeme už od jara, protože se průběžně průběžně vysekávala tráva. Posledních čtrnáct dní se trať dostala do finální podoby a od středy začínáme stavět,“ přiblížil ředitel závodu Antonín Ungerman.

2 760 metrů dlouhá trať se proti loňsku nijak nezměnila. „Je stejná. V okolí vody je víc podmáčená. Ale díky loňským záplavám jsme trať zkrátili k lepšímu. Teď už bude jen záležet na počasí,“ naráží ředitel závodu na letošní lednový závod, kdy se rozvodnila říčka Klenice, která způsobila pořadatelům mírné potíže.

Už v úterý odpoledne se na trati proháněli cyklokrosaři, mezi nimi i jezdci ČEZ Cyklo teamu Tábor v čele s Janem Nesvadbou. „Včera bylo krásně blátivo. Ale do soboty se počasí a trať podstatně změní,“ narážel reprezentační trenér Petr Dlask na předpověď počasí. V den závodu má mrznout a dá se očekávat i sněhová nadílka.

Pro cyklokrosaře jsou připraveny čtyři sady medailí i mistrovských dresů, v sobotu budou známi šampioni ve společné kategorii starších a mladší žáků, kadetek a žákyň, kadetů a juniorů. Ženy a muži poté pojedou podél říčky Klenice závod zařazený do kategorie C1. Navíc se v Boleslavi bude bojovat i o celkové pořadí v letošním ročníku Toi Toi Cupu.

Pořadatelé očekávají hojnou účast a z těchto důvodů chtějí omezit delší čekání při výdeji startovních čísel. Proto bude otevřena kancelář závodu už v pátek od 16.30 do 18 hodin v domově mládeže SOŠ a SOU.

Ani v Boleslavi nebudou chybět kamery České televize, která bude vysílat od 13 hodin v přímém přenosu závod mužů.

 

Program závodů:
9:45 hodin KADETKY (společně kadetky a žákyně)

10:25 hodin ŽÁCI STARŠÍ (společně žáci starší + žáci mladší)

11:10 hodin KADETI

12:00 hodin JUNIOŘI

13:00 hodin MUŽI (Elite a U23 )

14:30 hodin ŽENY (ženy Elite + ženy do 23 let)

-peh-, foto -pd-

 


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

ZÁZNAMY ZÁVODŮ NA WEBU ČT SPORT:

MS 2019 Bogense
juniořimuži U23ženy eliteženy U23muži elite

TOI TOI Cup 2018
Kolín, Slaný, Jičín, Hlinsko, UničovJabkeniceMladá BoleslavHolé Vrchy

Světový pohár 2018/19
Waterloo - ženymuži
Iowa City - ženymuži
Bern - ženy x muži
Tábor - ženy x muži
Koksijde - ženymuži
Namur - ženymuži
Zolder - ženy x muži
Pontchateau - ženymuži 
Hoogerheide - ženymuži

ME 2018 v Rosmalenu
ženy x muži

ME 2017 v Táboře

MS 2018 ve Valkenburgu


Jednou větou

09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.

06.08.2018 - Výhled rozvoje cyklokrosu v příštích letech - článek na Idnes.cz

24.10.2017 - ME 2019 se jede v italském Silvelle. Viz stránky UEC.

Počasí

Předpověď počasí

close
detail