Česky English

Dramatický boj o poslední pohárové body

Zatímco v mládežnických kategoriích se bude v Mladé Boleslavi bojovat o mistrovské tituly, ženy a muži pojedou závěrečný sedmý díl letošního ročníku Toi Toi cupu.

Závod kategorie žen a mužů je zařazen do kategorie C1, takže na startu nebudou chybět mimo domácí špičky ani zahraniční účastníci. Dramatickou podívanou bude boj o poslední body do pohárového klání.

Muži Elite

Všechny tři letošní závody Toi Toi Cupu zařazené do kategorie C1 vyhráli Belgičané. V Uničově Vincent Baestaens, ve Slaném Jim Aernouts a v Kolíně Diether Sweeck. Právě on a další dva Belgičané Gianni Vermeersch (skončil druhý v Uničově) a Yannick Peeters budou patřit v Boleslavi k favoritům. Letos poprvé se v Toi Toi Cupu představí i dvojice Švýcarů – Marcel Wildhaber a Simon Zahner, i bratrské duo Italů Lorenzo a Nicolas Samparisi. Nebudou chybět ani tradiční účastníci Polák Marek Konwa a mistr Slovenska Ondrej Glajza.

Českým krosařům jde o poslední várku pohárových bodů. V průběžném pořadí zatím vede s třináctibodovým náskokem Jan Nesvadba před Tomášem Paprstkou, třetí Jan Škarnitzl ztrácí už 23 bodů. O celkové prvenství by tak Nesvadbu připravila jen smůla v podobě zranění nebo nečekaná technická závada. Daleko napínavější je tak situace v soutěži týmů, kde zatím vede ČEZ Cyklo team Tábor o pouhý bod před Expres CS – Scott team Kolín! Třetí Mitas ztrácí 46 bodů, což je zhruba pravidelný přísun bodů z každého závodu. Do hodnocení se započítávají první tři z každého týmu.

Ženy Elite

O celkové prvenství v kategorii žen se poperou tři cyklokrosařky. S jednobodovým náskokem vede Elizabeth Ungermanová před oddílovou kolegyní Pavlou Havlíkovou, tříbodové body má Nikola Bajgerová. V soutěži týmu je už jasné, že zvítězí Kooperativa Jablonec n./Nisou s luxusním náskokem 161 bodů před Ivar CS Author teamem. Zajímavý bude ještě duel o třetí místo, o které se poperou zástupkyně Mitas Trek (179 bodů) a ČEZ Cyklo team Tábor (175 b.).

Oproti poslednímu závodu v Jabkenicích bude konkurence v Boleslavi o poznání silnější. Na startu by se měla objevit Angličanka Helen Wyman, Francouzka Marion Norbert Riberolle, Nizozemky Anne Terpstra a Yara Kastelijn a Rakušanka Nadja Heigl. K favoritkám bude patřit i vítězka z Kolína Jana Czeczinkarová, která vynechala poslední závod v Jabkenicích.

Závod mužů je na programu již od 13 hodin, v 14:30 hodin pak odstartují ženy.

-peh-, foto -jsb-


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

ZÁZNAMY ZÁVODŮ NA WEBU ČT SPORT:

MS 2019 Bogense
juniořimuži U23ženy eliteženy U23muži elite

TOI TOI Cup 2018
Kolín, Slaný, Jičín, Hlinsko, UničovJabkeniceMladá BoleslavHolé Vrchy

Světový pohár 2018/19
Waterloo - ženymuži
Iowa City - ženymuži
Bern - ženy x muži
Tábor - ženy x muži
Koksijde - ženymuži
Namur - ženymuži
Zolder - ženy x muži
Pontchateau - ženymuži 
Hoogerheide - ženymuži

ME 2018 v Rosmalenu
ženy x muži

ME 2017 v Táboře

MS 2018 ve Valkenburgu


Jednou větou

09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.

06.08.2018 - Výhled rozvoje cyklokrosu v příštích letech - článek na Idnes.cz

24.10.2017 - ME 2019 se jede v italském Silvelle. Viz stránky UEC.

Počasí

Předpověď počasí

close
detail