Česky English

Zdeněk Štybar bude v Holých Vrších bojovat o osmý titul!

Zdeněk Štybar se v Holých Vrších pokusí rozšířit svoji rekordní sbírku sedmi titulů. Na nejtěžší trati v Čechách bude patřit k největším favoritům domácího cyklokrosového šampionátu.

Pikantní souboj nabídne sobotní mistrovství republiky v cyklokrosu. V Holých Vrších se utkají o osmašedesátý titul v historii čeští krosaři v čele s trojnásobným světovým šampioném Zdeňkem Štybarem, vítězem posledních dvou ročníků Michaelem Borošem a letošním vítězem Toi Toi Cupu Janem Nesvadbou. O stupně vítězů budou usilovat i Tomáš Paprstka nebo Emil Hekele. Zpestřením ve startovní listině bude i účast dalších osobností, které se v uplynulé sezoně nezúčastnili žádného Toi Toi Cupu - olympijský vítěz v MTB XC a čtyřnásobný cyklista roku Jaroslav Kulhavý a Lubomír Petruš, juniorský mistr Evropy 2007 a držitel bronzu z MS 2008. Chybět nebude ani juniorského stříbrný medailista z loňského mistrovství světa Tomáš Kopecký, který v letošní sezoně závodí v kategorii U23.

Holé Vrchy jsou v cyklokrosovém kalendáři pravidelným dějištěm závodů Toi Toi Cupu, domácí šampionát hostily pouze jednou v roce 1999. Tehdy zvítězil Jiří Pospíšil před současným reprezentačním trenérem Petrem Dlaskem a Radomírem Šimůnkem st.

Největší pozornost na sebe poutá sedminásobný mistr republiky Zdeněk Štybar, který se do terénu vrátil po čtyřleté odmlce. V letošní sezoně si už vyzkoušel čtyři starty. I přes nevýhodnou startovní pozici, kdy nastupoval až z poslední řady, dosáhl nejlepšího výsledku v belgickém Loenhoutu, kde dojel třináctý. Ve vzájemné bilanci s dvojnásobným mistrem republiky posledních dvou let Michaelem Borošem sice třikrát prohrál, ale náročné podmínky i obtížná trať mu nahrávají. Start závodu je v 13:35 hodin.

 

Přehled mistrů ČR v cyklokrosu

 

-peh-


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

ZÁZNAMY ZÁVODŮ NA WEBU ČT SPORT:

MS 2019 Bogense
juniořimuži U23ženy eliteženy U23muži elite

TOI TOI Cup 2018
Kolín, Slaný, Jičín, Hlinsko, UničovJabkeniceMladá BoleslavHolé Vrchy

Světový pohár 2018/19
Waterloo - ženymuži
Iowa City - ženymuži
Bern - ženy x muži
Tábor - ženy x muži
Koksijde - ženymuži
Namur - ženymuži
Zolder - ženy x muži
Pontchateau - ženymuži 
Hoogerheide - ženymuži

ME 2018 v Rosmalenu
ženy x muži

ME 2017 v Táboře

MS 2018 ve Valkenburgu


Jednou větou

09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.

06.08.2018 - Výhled rozvoje cyklokrosu v příštích letech - článek na Idnes.cz

24.10.2017 - ME 2019 se jede v italském Silvelle. Viz stránky UEC.

Počasí

Předpověď počasí

close
detail