Česky English

„Beny“ zrekonstruoval šestnáct Kubínových schodů

Druhou lednovou sobotu se budou v Holých Vrších rozdělovat tituly v ženské a mužské kategorii.

Pikantní souboj o osmašedesátý titul ve společné kategorii mužů Elite a U23 okoření účast trojnásobného mistra světa Zdeňka Štybara.

Holé Vrchy hostí v sobotu účastníky závěrečného závodu letošní sezony. Na nejtěžší trati u nás se bude bojovat o dva tituly v ženské a mužské kategorii, nejlepší třiadvacítkáři budou oceněni sadou medailí. Cyklokrosaři pojedou díky největšímu převýšení obávaný český Koppenberg už po pětapadesáté.

„Holé Vrchy byly vždy těžké a těžké budou. Tuto letitou tradici udržujeme a počasí nám v tom může jenom pomoci. Ale chceme být i trošku moderní a jít s trendy,“ říká s pověstným humorem stavitel trati Radek Beneš „Beny“.

Zdejší trať měří 2600 metrů, při jednom okruhu se nastoupá 85 výškových metrů. Svah, který protíná šestnáct Kubínových schodů, má v nejprudším místě sklon 39,3%. „Start a cíl se opět podařilo vrátit na hlavní silnici, což je jediný asfaltový ůsek na trati. Většina okruhu je vedena ovocnými sady s travnatým povrchem, který celoročně udržuje stádo ovcí. Takže ucpání vodítek přehazovačky nehrozí,“ uklidnil Radek Beneš „Beny“ všechny přihlášené krosaře.

O svých vychytávkách má dlouho jasno a dokáže je realizovat. „Přemýšlím o všem. Proto když už se najde rovinka, použiju ji jako úsek do tahu. Zatáčky stavím otevřenější a jezdivější. Ať to bolí, ale ať to má grády,“ libuje si.
Samozřejmě divacká lahůdka v podobě Kubínových schodů nesmí chybět. „Letos prošly rekonstrukcí. Atraktivní byl loni i úsek v horním sadu, kde jsem šikovně využil odkloněný svah jako klopenou zatáčku. Tím vznikla velice zajímavá podívaná. A letos bude zase,“ slibuje Beny a dodává: „Ale co vám budu dále vyprávět. Zkrátka a dobře, v sobotu doražte a uvidíte sami!“

Pojede se nejen o tituly a medaile, ale i o body a peníze. Body do světového ratingu si připíše desítka nejlepších - Vítěz bere 100, druhý 60, atd. 40, 30, 25, 20, 15, 10, 5 a desátý 3 body. První dvacítka nejlepších v obou kategoriích si rozdělí 35 300 korun. Vítěz si přilepší o 8 tis., druhý 4 100 korun a třetí 2 700 korun. Od 14. do 20. místa jsou price money stejné - 600 korun.

-peh-


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

ZÁZNAMY ZÁVODŮ NA WEBU ČT SPORT:

MS 2019 Bogense
juniořimuži U23ženy eliteženy U23muži elite

TOI TOI Cup 2018
Kolín, Slaný, Jičín, Hlinsko, UničovJabkeniceMladá BoleslavHolé Vrchy

Světový pohár 2018/19
Waterloo - ženymuži
Iowa City - ženymuži
Bern - ženy x muži
Tábor - ženy x muži
Koksijde - ženymuži
Namur - ženymuži
Zolder - ženy x muži
Pontchateau - ženymuži 
Hoogerheide - ženymuži

ME 2018 v Rosmalenu
ženy x muži

ME 2017 v Táboře

MS 2018 ve Valkenburgu


Jednou větou

09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.

06.08.2018 - Výhled rozvoje cyklokrosu v příštích letech - článek na Idnes.cz

24.10.2017 - ME 2019 se jede v italském Silvelle. Viz stránky UEC.

Počasí

Předpověď počasí

close
detail