Česky English

Tituly mistrů České republiky 2019 v cyklokrosu po zásluze obhájili Michael Boroš a Pavla Havlíková

Pro Pavlu to byla už šestá zlatá medaile - třetí v řadě - z republikových šampionátů. Druhá skončila Jana Czeczinkarová a třetí Kamila Janů. Michael na kopcovité a blátivé trati na Holých Vrších dokonal zlatý hattrick. Za ním dojeli Tomáš Paprstka a Jan Nesvadba.

Zatímco v závodě žen měla Pavla Havlíková od samého začátku navrh, jak fyzicky ale zejména markatní rozdíl mezi ní a soupeřkami byl v technice jízdy, tak závod mužů bylo drama plné malých přiběhů.

Pro Michaela Boroše to všem zase tak neplatilo. Po ne moc vydařeném startu se rychle posunul dopředu a tam zůstal až do cíle. Největší hvězda dne Zdeněk Štybar bojoval, co to šlo, ale nakonec to nestačilo ani na pódium a skončil čtvrtý.

Tomáš Paprstka jel zezadu, bez větších chyb a zaváhání se posunoval dopředu, aby vybojoval cenné stříbro. Jan Nesvadba prožil závod plný zvratů a pádů, kdy v jednu chvíli vypadal, že by mohl bojovat o vítězství, a v jednu chvíli se propadl na páté místo a medaile byla v nedohlednu.

Malou sportovní tragédii prožil Emil Hekele, který v předposledním kole z druhého místa vjel do depa a vyměnil kolo, u kterého se mu však při výjezdu roznýtoval řetěz. Návrat zpět k mechanikům a druhou výměnu kola v depu rozhodčí vyhodnotili jako nepovolené jednání a diskvalifikovali ho.

Nejlepšími závodníky kategorie U23 byli na šestém až osmém mistě celkově: Tomáš Kopecký, Josef Jelínek a Šimon Vaníček. Nejlepší ženou U23 byla Jana Czeczinkarová, juniorkou celkově pátá Magdalena Mišoňová.

Michael Boroš: „Já jsem si to hodně užil, pro mě ten závod měl lepší scénář než minulý rok. Během toho závodu jsem si to mohl kontrolovat a užívat. Trať se mi strašně líbila, byl to takový pravý cyklokros, jak má být. Očekával jsem, že si to rozdáme se Zdeňkem, ale bohužel mu to tak nesedlo. Bylo to hodně běhavé a nebylo to tak rychlé, jak by mu asi vyhovovalo. Titul z Holých Vrchů má pro mě velkou cenu.“

Pavla Havlíková: „Ten letošní titul byl strašně moc těžký. Trať se celá rozblátila, nikdo z nás na takovéto trati celý týden netrénoval. Trať se změnila asi hodinu před startem, kdy začalo hodně pršet, oteplilo se. Krásná trať. Prostě typické Holé Vrchy, kopce a skoro pořád tady na blátě.“

Tomáš Paprstka: „Já to beru jako takové malé pomyslné vítězství, protože Michael Boroš je naše jednička. Ze začátku to nevypadalo, že bych mohl mít na bednu, jezdil jsem kolem pátého šestého místa. Pomalejší kluci mě trochu přibrzdili. Postupně jsem je předjížděl, protože dělali chyby. Vyhoupl jsem se na druhé místo a v posledních dvou kolech jsem si ho pohlídal. Pokusil jsem se dotáhnout na Michaela, ale už jsem měl ztrátu patnáct vteřin a na této trati je těžké ji sjet.“

 

Oficiální výsledky 68. MČR 2019 na Holých Vrších

Záznam závodu na webu ČT sport

 

Fotky: Jaroslav Svoboda

 

(mbj)


< Zpět

Jednou větou

28.05.2020 - Výsledky a fotogalerie z Mistrovství Jihočeského kraje v časovce.

27.09.2019 - Dnes UCI rozhodla, že MS 2023 bude v Hoogerheide (Nizozemí). MS 2020 je v Dübendorfu (Švýcarsko), 2021 v Oostende (Belgie) a 2022 ve Fayetteville (USA, Arkansas). Na 2024 si podal kandidaturu Tábor.


09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.


Počasí

Předpověď počasí

close
detail