Česky English

Národní šampionáty v ostatních zemích

Ačkoli se v některých zemích odjely mistrovské závody už v prosinci, tak v převážné většině států je hlavním termínem druhý víkend v lednu. Účelem tohoto článku není úplný výčet všech výsledků v jednotlivých kategoriích, ale spíš se zaměříme na to, co nás především zaujalo ve vybraných elitních.

Z těch prosincových jmenujme USA a Slovensko. V Americe v kategorii žen elite vybojovala mistrovský dres popatnácté v řadě Katie Compton (40).

Na Slovensku v mužích se strhla bitva o prvenství mezi zástupci mladoboleslavské Auto Škody a kolínského Expres CZ Scott, tedy Ondrejem Glajzou, který udolal Matěje Ulíka až v závěrečných stovkách metrů.

Samozřejmě, že nás opět nejvíce zajímala Belgie. V ženách elite v sobotu triumfovala podesáté v řade Sanne Cant. Dnes v mužích elite porazil Toon Aerts mírně favorizovaného obhájce titulu Wouta van Aerta. Třetí skončil Michael Vanthourenhout. Podmínky v Kruibeke panovaly možná náročnější než u nás na Holých Vrších – pršelo a trať byla ještě blátivější a tím běhavější. A atmosféra i přes pro diváky nepříznivé počasí? Již v týdnu hlásil pořadatel 10.000 prodaných lístků...

V Nizozemí vyhrál popáté v řadě Mathieu van der Poel před Larsem van der Haarem a Corne van Kesselem. V ženách zvítězila Lucinda Brand před Marianne Vos a Maud Kaptheijns. Mistryně Evropy Annemarie Worst dojela až šestá.

Italskou šampionkou se podesáté v řadě stala Eva Lechner, v mužích vyhrál Gioele Bertolini.

Zajímavá událost byla k vidění v Německu v závodě žen. Legendární Hanka Kupfernagel (45 let) si dva a půl roku po skončení kariéry před Vánoci zažádala o licenci a v oblíbeném Kleinmachnově dojela pro stříbro za obhájkyní prvenství Elisabeth Brandau. V mužích také obhájil Marcel Meisen.

Ve Velké Británii zlato vybojovali Tom Pidcock a Nikki Brammeier.

Oficiální výsledky na stránkách UCI - www.uci.org/cyclo-cross/results

 

(mbj)


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

ZÁZNAMY ZÁVODŮ NA WEBU ČT SPORT:

MS 2019 Bogense
juniořimuži U23ženy eliteženy U23muži elite

TOI TOI Cup 2018
Kolín, Slaný, Jičín, Hlinsko, UničovJabkeniceMladá BoleslavHolé Vrchy

Světový pohár 2018/19
Waterloo - ženymuži
Iowa City - ženymuži
Bern - ženy x muži
Tábor - ženy x muži
Koksijde - ženymuži
Namur - ženymuži
Zolder - ženy x muži
Pontchateau - ženymuži 
Hoogerheide - ženymuži

ME 2018 v Rosmalenu
ženy x muži

ME 2017 v Táboře

MS 2018 ve Valkenburgu


Jednou větou

09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.

06.08.2018 - Výhled rozvoje cyklokrosu v příštích letech - článek na Idnes.cz

24.10.2017 - ME 2019 se jede v italském Silvelle. Viz stránky UEC.

Počasí

Předpověď počasí

close
detail