Česky English

Do čela Českého svazu cyklistiky byl jednoznačně zvolen Petr Marek

Staronovým prezidentem Českého svazu cyklistiky bude i nadále Petr Marek, který byl na dnešní volební konferenci jediným kandidátem. O jeho jednoznačném zvolení rozhodlo všech šestapadesát přítomných delegátů. Do Výkonného výboru byli dále zvoleni Petr Balogh, Petr Dlohoš, Petr Kovač, Pavel Petrovský, Slavomír Svoboda, Viktor Zapletal a ve třetím kole ještě Miroslav Poche. Ostatními členy VV je čtrnáct předsedů krajských svazů.

Na prvním zasedání nového Výkonného výboru bylo následně zvoleno Prezidium ČSC, které v následujícím období bude pracovat ve složení Slavomír Svoboda, Petr Balogh, Petr Kováč, Petr Šrámek, Luděk Telecký, David Průša a pochopitelně prezident Petr Marek.

Prezident Českého svazu cyklistiky Petr Marek se ve své řeči dotkl pouze období jeho působení ve funkci od lednové konference 2018. „Je to sice krátká doba, ale myslím si, že celková atmosféra Českého svazu cyklistiky se zklidnila. Díky usilovné práci a mnoha jednání Slavomíra Svobody byla v loňském roce uzavřena smlouva s Auto Škoda a náš svaz má dnes k dispozici sedm vozidel, které byly dány do užívání jednotlivým komisím, a zároveň jsme obdrželi významné finanční plnění. V současné době se intenzivně připravuje nová smlouva. Dále byla uzavřena smlouva na společností 4F, která dodá volnočasové oblečení pro všechny reprezentační družstva jednotlivých disciplín, těsně před podpisem jsou i další sponzorské smlouvy," řekl Marek.

Dále vyzdvihl také usilovnou činnost pánů Havránka a Teleckého z TJ Favorit Brno v jednání o výstavbě dvěstěpadesátimetrové cyklistické dráhy. „Můžeme konstatovat, že se nám úspěšně podařilo zajistit všechny potřeby státní reprezentace všech disciplín, po dlouhé době se podařilo zvýšit také finanční podporu i krajským svazům. V Brně a Zlíně proběhlo úspěšně mistrovství Evropy na silnici U23, připravujeme zajištění jednotné čipové časomíry pro České poháry a MČR postupně pro všechny disciplíny. Podařilo se připravit nový evidenční systém pro vydávání licencí a evidenci oddílů a klubů, naši závodníci dosáhli významných sportovních úspěchů," pokračoval Marek.

„Před naším svazem je další období usilovné práce. Pro realizaci této činnosti potřebuje vizi, kterou bude důsledně naplňovat nejen Prezidium a Výkonný výbor, ale lidé na všech stupních svazové činnosti. V oblasti sportu budeme muset zvýšit účinnost využívání státních dotací, daleko lépe organizovat tréninkový proces, zvýšit a zlepšit školení trenérů, ale zavést i školení rozhodčích a funkcionářů, kteří se podílejí na organizaci cyklistického sportu. Zavedeme nový vzdělávací program nazvaný „Cycling University“ a musíme daleko více využívat možnosti, které jsou k dispozici v tréninkovém centru UCI ve švýcarském Aigle."

Podle jeho slov bude nutné věnovat daleko větší pozornost mládeži, dětem, juniorské cyklistice, která by měla opět získávat medailové umístění na evropských a světových šampionátech. „Potřebujeme moderní cyklistické dráhy. Dukla Brno odvádí skvělou práci při hledání nových sprinterských talentů, má výborné profesionální zázemí, ale co naplat. Bez moderního velodromu je vše však velmi obtížné. Proto podporujeme úsilí, aby v Brně co nejrychleji byl vybudován velodrom s dvěstě padesátimetrovou dráhou. Toto úsilí musí být i svazovou prioritou. Ukazují se možnosti i v Praze, zde bychom chtěli budovat velodrom s dráhou dlouhou dvěstě metrů. Myslím si, že je nutné, abychom také zprofesionalizovali marketingovou činnost svazu, ve které např. proti atletice, či lyžování zaostáváme. Na poli mezinárodním svaz musí i nadále spolupracovat s UCI a UEC. Jsme zemí, která se musí snažit o to, aby byla vidět. V minulosti tomu tak vždy bylo a je proto skvělé, že Kateřina Nash pracuje v řídícím výboru UCI."

Potvrdil, že ČSC se bude zcela jistě i nadále podílet na pořádání ME, MS či SP v různých disciplinách, ale je podle něj nutné tyto aktivity dobře koordinovat a nemělo by se stávat, že v Čechách proběhnou dva evropské či světové šampionáty v jednom kalendářním roce, protože taková situace je ekonomicky obtížně zvládnutelná.

„V závěru bych se chtěl dotknout medializace našeho svazu. Budeme se muset zamýšlet, jakými cestami se publicita našeho svazu bude ubírat. Je to otázka našich webových stránek, ale i zapojení a využívání současných moderních prostředků ať už je to Facebook, Instagram, Twiter, atd."

Místopředseda svazu Slavomír Svoboda přednesl zprávu o hospodaření a vyzdvihl především fakt, že hospodaření skončilo v černých číslech a poprvé má ČSC rezervu téměř 4,5 mil. Kč. Po padesáti letech skončil Vladimír Holeček svoji práci ve strukturách ČSC a vedení svazu mu za práci poděkovalo a darovalo mu elektrokolo. V posledním čtvrtletí letošního roku se uskuteční ještě konference, jejiž jediným bodem bude schválení nových stanov.


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

ZÁZNAMY ZÁVODŮ NA WEBU ČT SPORT:

MS 2019 Bogense
juniořimuži U23ženy eliteženy U23muži elite

TOI TOI Cup 2018
Kolín, Slaný, Jičín, Hlinsko, UničovJabkeniceMladá BoleslavHolé Vrchy

Světový pohár 2018/19
Waterloo - ženymuži
Iowa City - ženymuži
Bern - ženy x muži
Tábor - ženy x muži
Koksijde - ženymuži
Namur - ženymuži
Zolder - ženy x muži
Pontchateau - ženymuži 
Hoogerheide - ženymuži

ME 2018 v Rosmalenu
ženy x muži

ME 2017 v Táboře

MS 2018 ve Valkenburgu


Jednou větou

09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.

06.08.2018 - Výhled rozvoje cyklokrosu v příštích letech - článek na Idnes.cz

24.10.2017 - ME 2019 se jede v italském Silvelle. Viz stránky UEC.

Počasí

Předpověď počasí

close
detail