Česky English

Posledním závodem Světového poháru bude nizozemské Hoogerheide

Poslední zastávkou letošního ročníku Světového poháru je nizozemské Hoogerheide. Na start se postaví dvacítka českých reprezentantů.

Do bojů o poslední pohárové body zasáhne dvacítka českých reprezentantů ve čtyřech kategoriích. Nejpočetnější zastoupení budeme mít ve společné kategorii žen a jezdkyň U23, kde nás bude reprezentovat sedm cyklokrosařek v čele s Kateřinou Nash.

Zatímco v kategorii žen je už o celkové vítězce Marianne Vos rozhodnuto, v dalších kategoriích se bude ještě bojovat o poslední body. Nejsledovanější bude belgický souboj v kategorii mužů, mezi mistrem světa Wout van Aertem a mistrem Belgie Toon Aertsem. Trojnásobný mistr světa vede nad svým krajenem o pouhé tři body, což prakticky znamená, že kdo skočí v závěrečném závodě lépe, vyhraje Světový pohár.

V kategorii jezdců U23 má našlápnuto k celkovému prvenství Brit Thomas Pidcock, který vede nad Belgičanem Eli Iserbytem o luxusních čtyřicet bodů. O celkové vítězství by ho mohla připravit jen technická závada nebo zranění. V kategorii juniorů budou s největší pravděpodobností slavit Belgičané. S náskokem dvaačtyřiceti bodů vede Witse Meeussen před krajanem Thibau Nysem a třetí Nizozemec Luke Verburg už ztrácí sedmapadesát bodů. České duo je v průběžném pořadí v první desítce – osmý Jakub Ťoupalík má na kontě 101 bodů, stejný počet nasbíral i devátý Jan Zatloukal.

Nominace českých reprezentantů

Junioři (5): Karel Camrda, Tomáš Ježek, Jakub Ťoupalík, Jan Zatloukal, Daniel Žvak

Muži do 23 let (5): Josef Jelínek, Tomáš Kopecký, Daniel Mayer, Jakub Říman, Šimon Vaníček

Ženy (7): Nikola Bajgerová, Jana Czeczinkarová, Pavla Havlíková, Kamila Janů, Kateřina Nash, Karla Štěpánová, Elizabeth Ungermanová

Muži Elite (3): Michael Boroš, Jan Nesvadba, Tomáš Paprstka

Text -peh-, foto -jsp-


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

ZÁZNAMY ZÁVODŮ NA WEBU ČT SPORT:

MS 2019 Bogense
juniořimuži U23ženy eliteženy U23muži elite

TOI TOI Cup 2018
Kolín, Slaný, Jičín, Hlinsko, UničovJabkeniceMladá BoleslavHolé Vrchy

Světový pohár 2018/19
Waterloo - ženymuži
Iowa City - ženymuži
Bern - ženy x muži
Tábor - ženy x muži
Koksijde - ženymuži
Namur - ženymuži
Zolder - ženy x muži
Pontchateau - ženymuži 
Hoogerheide - ženymuži

ME 2018 v Rosmalenu
ženy x muži

ME 2017 v Táboře

MS 2018 ve Valkenburgu


Jednou větou

09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.

06.08.2018 - Výhled rozvoje cyklokrosu v příštích letech - článek na Idnes.cz

24.10.2017 - ME 2019 se jede v italském Silvelle. Viz stránky UEC.

Počasí

Předpověď počasí

close
detail