Česky English

Hekele potrestán patnáctidenním zákazem činnosti

Disciplinární komise Českého svazu cyklistiky řešila případ cyklokrosaře Emila Hekeleho, který na mistrovství České republiky v Holých Vrších v televizním rozhovoru poškodil dobré jméno Českého svazu cyklistiky a cyklistického sportu.

Disciplinární řízení bylo zahájeno na základě jeho výroků po diskvalifikaci jezdce na mistrovství České republiky v Holých Vrších 12. ledna, které vyřkl do televizních kamer a následně a výrokem uvedeným v rozhovoru zveřejněném na zpravodajském serveru aktualne.cz dne 14. ledna. Těmito výroky poškodil dobré jméno Českého svazu cyklistiky a cyklistického sportu, čímž se dopustil přestupku dle disciplinárního řádu, za což podle čl. 2.01 disciplinárního řádu mu DK uložila trest zastavení činnosti v délce patnácti kalendářních dnů.

„Mé výroky, jež jsou předmětem dnešního jednání, jsem vyřkl ve sportovních emocích a zvolil jsem nevhodná slova. Došlo k tomu tím, že se jednalo o závod, na který jsem se hodně připravoval, a proto ty emoce byly silnější. Rozhodčímu závodu a to jak hlavnímu, tak i depovému jsem se omluvil a ti moji omluvu přijali. Uvádím, že svoji omluvu zveřejněnou v mém vyjádření poskytnutém sdělovacím prostředkům jsem vnímal i jako omluvu vedení cyklokrosu. Byť mám na některé v cyklokrosovém dění jiný názor, měl jsem volit jiná slova. Svého jednání lituji a pokusím se mu v budoucnu vyvarovat. To je vše, co chci k věci uvést. Na dotaz předsedy komise uvádím, že v nejbližších třiceti dnech nemám v plánu jet žádný závod," řekl Emil Hekele, který se vzdal práva na odůvodnění rozhodnutí, jakož i práva na odvolání proti tomuto rozhodnutí.


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

ZÁZNAMY ZÁVODŮ NA WEBU ČT SPORT:

MS 2019 Bogense
juniořimuži U23ženy eliteženy U23muži elite

TOI TOI Cup 2018
Kolín, Slaný, Jičín, Hlinsko, UničovJabkeniceMladá BoleslavHolé Vrchy

Světový pohár 2018/19
Waterloo - ženymuži
Iowa City - ženymuži
Bern - ženy x muži
Tábor - ženy x muži
Koksijde - ženymuži
Namur - ženymuži
Zolder - ženy x muži
Pontchateau - ženymuži 
Hoogerheide - ženymuži

ME 2018 v Rosmalenu
ženy x muži

ME 2017 v Táboře

MS 2018 ve Valkenburgu


Jednou větou

09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.

06.08.2018 - Výhled rozvoje cyklokrosu v příštích letech - článek na Idnes.cz

24.10.2017 - ME 2019 se jede v italském Silvelle. Viz stránky UEC.

Počasí

Předpověď počasí

close
detail