Česky English

Jana Czeczinkarová: „Bude to moje poslední šance“

Jana Czeczinkarová má už dvě bronzové medaile z vrcholných cyklokrosových akcí. Obě získala na mistrovství Evropy v kategorii U23. V české výpravě na mistrovství světa v Bogense patří k největším kandidátkám na zisk medaile. „Myslím, že želízek máme víc. Ale díky tomu, že startuji v kategorii U23, tak mám větší šanci,“ přiznává.

Co říkáte zdejší trati?

Objela jsem si s trenérem Dlaskem zatím čtyři kola a ukázal nám ideální stopu. Dneska jsem se zaměřila na techniku, zítra už jen rozjetí do rychla a pak už jen příprava na nedělní závod.

Vyhovuje vám?

Byla jsem připravená teoreticky, koukala jsem dost na videa, protože jsem tady loni chyběla. Počítala jsem s tím, že se tu budou brdky běhat. Trať se mi líbí, je do tahu. Delší rovinky mi taky nevadí. Je dost podobná Rosmalenu, kde se jelo mistrovství Evropy. Trošku mi tady chybí ten hravý element, kdy se jezdí točky nebo lesní pasáže. Co se dá dělat, bude to pro všechny stejné. Myslím si, že se do neděle ještě hodně změní. Pokud bude víc blátivá, mohlo by mi to víc vyhovovat.

Od Zolderu jste se potýkala se zdravotními problémy. Už jste v pořádku?

Hned po Zolderu jsem v dalším závodě vánočního turné raději nestartovala, druhý závod jsem zkusila. Jenže to už vůbec nešlo, noha mě děsně bolela. Asi jsem si přitáhla nějaký úpon, možná to byl zánět. Prostě jsem už nemohla ani chodit. Musela jsem si dát týden absolutní volno. Navíc mě po návratu skolila i nemoc, takže jsem musela ležet. Možná to bylo i štěstí, protože se mi noha stoprocentně uzdravila. Můžu už běhat, jako za mlada. Pokaždé, když jsem slezla z kola, tak mi bolestí vyhrkly slzy.

Slzy zklamání vám vyhrkly i po dvou čtvrtých místech na mistrovství Evropy a Světovém poháru v Táboře…

To bylo tím, že mám ty nejvyšší ambice a bedna mi o kousek utekla. A to mě dost zamrzelo.

V této věkové kategorii to bude v neděli váš poslední závod.

Bude to moje poslední šance. Neříkám, že v Elite šance nebude, ale bude to nějaký rok trvat, než se člověk propracuje a vybuduje určitou pozici. Proto mě dobrý výsledek může nakopnout do další práce.

S jakým výsledkem budete spokojená?

Už výsledek z Zolderu mě nakopnul. Byla bych hrozně ráda, pokud bych byla do první pětky. A pokud to bude výš, tak to bude bomba. Momentálně jsme v této kategorii strašně vyrovnané, proto bude těžké výkonnostně odskočit. Spíš to bude hra, kdo vydrží psychicky a bude mít štěstí.

Text Petr Hofbauer, foto -jsp-


< Zpět

Jednou větou

28.05.2020 - Výsledky a fotogalerie z Mistrovství Jihočeského kraje v časovce.

27.09.2019 - Dnes UCI rozhodla, že MS 2023 bude v Hoogerheide (Nizozemí). MS 2020 je v Dübendorfu (Švýcarsko), 2021 v Oostende (Belgie) a 2022 ve Fayetteville (USA, Arkansas). Na 2024 si podal kandidaturu Tábor.


09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.


Počasí

Předpověď počasí

close
detail