Česky English

Běh pro cyklokros v Milovicích

Možná se budete ptát, proč zrovna běh pro cyklokros. Pokusím se na tuto otázku odpovědět. Cyklokros je disciplína, při které je potřeba být i běžecky zdatný. Na tratích je vždy plno výběhů, překážek a bahnitých úseků, které je nutno zdolat s kolem na rameni. Proto je běžecká příprava nezbytnou součástí cyklokrosového tréninku.

V minulých ročnících jsme pořádali dětské MTB závody pro žáky a žákyně 4. – 9.tříd ZŠ. Závodů se zúčastnily především děti z milovických škol. Kromě nich se na startu objevili i žáci ZŠ Lysé nad Labem a Mladé Boleslavi. Pozvánku obdržely i další školy z okolí, ale jak se později ukázalo, velkým problémem jejich účasti se stala přeprava kol. Proto jsme se rozhodli udělat změnu a uspořádat na konci školního roku běžecké závody pro ŽŠ a volně příchozí.

Závod se bude konat na zkráceném úseku tratě, na které budou 13.prosince bojovat mládežnické kategorie a ženy o titul Mistra České republiky pro rok 2014. Kategorie mužů Elite + U23 zde svede souboj o body do Českého poháru Toi Toi Cupu a zúčastní se jej česká cyklokrosová špička s řadou současných a bývalých reprezentantů. V jednání je i start zahraničních závodníků.

Věříme, že běžecké závody budou mít u dětí stejnou odezvu jako předchozí akce a odnesou si mnoho sportovních a kulturních zážitků. Chystáme opět autogramiádu našich úspěšných sportovců v Cyklokrosu a Cross – contry, Karly Štěpánové a Jitky Škarnitzlové.
Přijďte se podívat a podpořit svého syna nebo dceru, anebo si dopřát něco dobrého u stánku s občerstvením.

Text: cyklokros Milovice

(sb)


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

4. TOI TOI Cup Slaný
pondělí 28. 10. 12:55 PP

Krátké šoty z BBV
tiskovka v Praze 24.9.
TOI TOI Cup Mladá Boleslav
TOI TOI Cup Hlinsko
TOI TOI Cup Holé Vrchy
SP Bern

ZÁZNAMY ZÁVODŮ NA WEBU ČT SPORT:

TOI TOI Cup 2019
Ml. Boleslav, Hlinsko, Holé Vrchy

Světový pohár 2019/20
Iowa - mužiženy
Waterloo - ženymuži
Bern - ženymuži

MS 2019 Bogense
juniořimuži U23ženy eliteženy U23muži elite

ME 2017 v TábořeJednou větou

27.09.2019 - Dnes UCI rozhodla, že MS 2023 bude v Hoogerheide (Nizozemí). MS 2020 je v Dübendorfu (Švýcarsko), 2021 v Oostende (Belgie) a 2022 ve Fayetteville (USA, Arkansas). Na 2024 si podal kandidaturu Tábor.

09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.


Počasí

Předpověď počasí

close
detail