Česky English

Juniorský titul obhájil Brit Ben Tulett

Brit Ben Tulett dokázal obhájit titul mistra světa z Valkenburgu.

Junioři (71): 1. Ben Tulett (V. Brit.), 2. Witse Meeussen, 3. Ryan Cortjens (oba Belg.),… 9. Jakub Ťoupalík, 14. Jan Zatloukal, 25. Tomáš Ježek, 39. Karel Camrda, 57. Daniel Žvak.

Ve třetím ze sedmi okruhů se dokázal Brit Ben Tulett odpoutat od dvojice Belgičanů a neohroženě mířil za obhajobou loňského titulu mistra světa mezi juniory. Lepším z dvojice Belgičanů byl nakonec vítěz Světového poháru Witse Meeussen, který udolal krajana Ryana Cortjense.

Z našich skončil nejlépe devátý Jakub Ťoupalík, který se v průběhu závodu pohyboval ve druhé desítce. V závěrečných dvou kolech ale dokázal zrychlit a nakonec vybojoval deváté místo. Největší česká naděje Jan Zatloukal špatně odstartoval a po celý závod dotahoval ztrátu. Po prvním kole sedmadvacátý, nakonec čtrnáctý. Úctihodný výkon podal syn mistra světa Karla Camrdy, který z poslední deváté řady dokázal ve třetím kole prokousat na devatenácté místo. Jenže pak přišel pád a propad výsledkovou listinou až na konec čtvrté desítky.

Ohlasy našich reprezentantů

Jakub Ťoupalík: „Nepodařilo se mi úplně dobře odstartovat z první řady, byla to strašná loktovačka na těch prvních mostech. Snažil jsem se být v klidu, ale byl jsem asi až moc, v prvním kole jsem tak jel až někde kolem dvacátýho místa. V posledním sjezdu v prvním kole jsem ještě spadnul, takže jsem přišel o další místa, první kolo mi teda nevyšlo. Ale postupně jsem jel dopředu a s devátým jsem nakonec spokojenej. Na začátku sezony jsem se podíval i do první pětky, ale pak se mi nedařilo a na posledních třech závodech to bylo trápení, takže jsem si před startem říkal, že první desítka je pro mě cíl, se kterým budu spokojenej. Trať se postupně uklouzávala, ke konci to bylo docela peklo. Já jsem se snažil nedělat chyby, až na jednu v prvním kole jsem jel čistě, takže i s tím jsem spokojenej.“

Jan Zatloukal: „Hned po startu mě nějaký Španěl vytlačil do pásky, potom jsem už chytnul velkou díru. Ve druhém kole jsem zajel do depa, protože se mi zdálo, že jsem měl měkčí zadní kolo. Cítil jsem se dobře, ale jak jsem musel dohánět ztrátu, tak jsem si moc neodpočinul. Byl to prostě šrot, od startu až do cíle. Čtrnácté místo je trochu zklamání, ale nedá se nic dělat. Příští rok to snad bude lepší.“

Tomáš Ježek: „Nic moc, mohlo to být lepší. Ale bohužel, už není taková forma jako ze začátku sezony. V závodě jsem se neustále propadal, nejelo se mi vůbec dobře. I když se snažím, tak mi to poslední dobou nejde. Je to sport, co se dá dělat.“

Karel Camrda podal skvělý výkon, když se dokázal propracovat z poslední deváté řady až na dvacáté místo. Jenže pak přišel nešťastný okamžik a následoval propad o dvacet míst. „Ani nevím, jak se mi to povedlo se prodrat dopředu. Asi jsem měl ostré lokty a jel, co to šlo. Pak jsem ale upadnul, spadl mi řetěz a nebyl jsem schopný ho nandat zpátky. Navíc jsem se už nedokázal vrátit do závodního tempa. Smůla mě prostě provází celou sezonu.“

-peh-


< Zpět

Jednou větou

28.05.2020 - Výsledky a fotogalerie z Mistrovství Jihočeského kraje v časovce.

27.09.2019 - Dnes UCI rozhodla, že MS 2023 bude v Hoogerheide (Nizozemí). MS 2020 je v Dübendorfu (Švýcarsko), 2021 v Oostende (Belgie) a 2022 ve Fayetteville (USA, Arkansas). Na 2024 si podal kandidaturu Tábor.


09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.


Počasí

Předpověď počasí

close
detail