Česky English

Pidcock dominoval, fantastický Kopecký čtvrtý

Vítěz Světového poháru Brit Thomas Pidcock přidal v kategorii jezdců U23 premiérový titul, a po zisku mistra světa mezi juniory celkově už druhý.         

Muži do 23 let (63): 1. Thomas Pidcock (V. Brit.), 2. Eli Iserbyt (Belg.), 3. Antoine Benoist (Fran.), 4. Tomáš Kopecký, 5. Jakob Dorigoni (Ita.),…26. Josef Jelínek, 33. Daniel Mayer, 47. Jakub Říman.

Ve třetím z osmi okruhů se na čele závodu utvořila čtrnáctičlenná skupina, mezi nimi největší favorité, ale i prvoročák Tomáš Kopecký. V následujícím kole nastoupil Brit Thomas Pidcock a s neuvěřitelnou lehkostí si vypracoval rozhodující náskok. V bitvě o zbylé dvě medaile měl navrch obhájce loňského prvenství Belgičan Eli Iserbyt, o bronz jezdil stále i Tomáš Kopecký. Třetí místo nakonec patří Francouzovi Antoine Benoistovi, který využil chvilkového zaváhání našeho borce. Ten v závěrečných metrech uhájil fantastické čtvrté místo před Italem Jakobem Dorigonim.

Tomáš Kopecký: „Neskutečné, nemám co říct. Základem úspěchu byl dobrý start, podařilo se mi ideálně projet dopředu. Ve druhém kole jsem využil toho, že se na čele zrovna moc nejelo a dotáhl se do vedoucí skupiny. Pak jsem se snažil dostat na lepší pozici, abych nic neprošvihnul. Po nástupu Pidcocka jsem jel chvilku s Iserbytem o druhé místo. Možná jsem to s aktivitou zbytečně přeháněl, ale na druhou stranu mě to strašně nakoplo. Cítil jsem se hodně dobře, v závěru mi už chyběly síly. Tahal jsem, protože jsem nechtěl, aby nás dojela další skupina. Nemohl jsem čekat, že pojedu o bednu. Soupeři jsou o dost starší a silnější. Tajně jsem doufal v první desítku, nakonec to dopadlo nad očekání.“

-peh-


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

ZÁZNAMY ZÁVODŮ NA WEBU ČT SPORT:

MS 2019 Bogense
juniořimuži U23ženy eliteženy U23muži elite

TOI TOI Cup 2018
Kolín, Slaný, Jičín, Hlinsko, UničovJabkeniceMladá BoleslavHolé Vrchy

Světový pohár 2018/19
Waterloo - ženymuži
Iowa City - ženymuži
Bern - ženy x muži
Tábor - ženy x muži
Koksijde - ženymuži
Namur - ženymuži
Zolder - ženy x muži
Pontchateau - ženymuži 
Hoogerheide - ženymuži

ME 2018 v Rosmalenu
ženy x muži

ME 2017 v Táboře

MS 2018 ve Valkenburgu


Jednou větou

09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.

06.08.2018 - Výhled rozvoje cyklokrosu v příštích letech - článek na Idnes.cz

24.10.2017 - ME 2019 se jede v italském Silvelle. Viz stránky UEC.

Počasí

Předpověď počasí

close
detail