Česky English

Zlatý hattrick pro Sanne Cant!

Belgičanka Sanne Cant vybojovala třetí titul v řadě, když dokázala porazit favorizované Nizozemky.

Ženy Elite (40): 1. Sanne Cant (Bel.), 2. Lucinda Brand, 3. Marianne Vos, 4. Denise Betsema, 5. Annemarie Worst (všechny Niz.),…20. Kateřina Nash, 29. Karla Štěpánová, 33. Pavla Havlíková.

Vrcholem sobotního programu byl sedmikolový závod žen, který poznamenal neustálý déšť. Do poloviny závodu jezdila na čele pětičlenná osamocená Belgičanka využila zaváhání Brand v depu a v předposledním kole zaútočila. Mírný náskok si už pohlídala až do cíle a připsala si na světovém šampionátu zlatý hattrick. Zbývající dva cenné kovy získaly Nizozemky Lucinda Brand a Marianne Vos, do první pětky skončily i Denise Betsema a Annemarie Worst.

Nejlepší Češkou byla Kateřina Nash, která obsadila dvacáté místo. Karla Štěpánová skončila devětadvacátá a Pavla Havlíková třiatřicátá, která si vybrala smůlu. Po startu byla po boku Nash, ale pak se jí dostal kámen do nášlapu a než ji jej mechanici v depu dokázali vydolovat, tak vyjížděla zpět na trať poslední.

Kateřina Nash: „Už po startu jsem se tam dopředu nedostala, pohybovala jsem okolo osmnáctého dvacátého místa, chvíli dopředu, chvíli dozadu. Trať mi nevyhovovala, radši mám kopce. Ale byla zajímavá, technické části pěkné. Nudná placka se tím rozbořila. Ale když umíš kopce, na třech vteřinách toho moc nenajedeš. Jezdila jsem dobře, nedělala chyby, to jsem spokojená. Ale nohy nejely tak rychle jako zbytku světa."

Karla Štěpánová: „Jediný co můžu slavit, že jsem se dočkala cíle. Takový kriteria nejsou na mě, nejsem typ jezdce, kterej založí hrubou a jede. Ale mám radost z toho, že se mi povedl start. Možná i start snů, kterej se povede dvakrát za život. Napoprvý jsem nakopla pedál a šla jsem z poslední řady hned dopředu a byla pořád v kontaktu s Káčou a Pavlou. Ale na rovině to bylo špatný, na tý rovině mě odpáraly z balíku, nic pro mě. A radost mám taky z toho, že oproti mýmu poslednímu mistráku světa v Táboře jsem dneska spadla jen jednou. Výsledek jsem možná čekala i horší, nebylo to vůbec nic pro mě, žádný místo, kdy bych mohla něco získat. Ty výběhy i technický sjezdy byly hrozně krátký oproti těm rovinám. Nejela jsem sem s tím, že bych měla být v první patnáctce, pro většinu holek je to vrchol sezony, kdežto já budu už za dva týdny sedět na biku na Kypru. Jsem ráda, že jsem tady mohla být, udělala jsem všechno pro co nejlepší výsledek, nechala jsem na trati všechno.“

-peh-


< Zpět

Jednou větou

28.05.2020 - Výsledky a fotogalerie z Mistrovství Jihočeského kraje v časovce.

27.09.2019 - Dnes UCI rozhodla, že MS 2023 bude v Hoogerheide (Nizozemí). MS 2020 je v Dübendorfu (Švýcarsko), 2021 v Oostende (Belgie) a 2022 ve Fayetteville (USA, Arkansas). Na 2024 si podal kandidaturu Tábor.


09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.


Počasí

Předpověď počasí

close
detail