Všechny medaile pro Nizozemky

Triumfem Nizozemek skončil závod kategorie U23 žen, když obsadily kompletní stupně vítězů.

Ženy U 23 (43): 1. Inge Van der Heijden, 2. Fleur Nagengast, 3. Ceylin Del Carmen Alvarado (všechny Niz.),…15. Jana Czeczinkarová, 34. Nikola Bajgerová, 35. Kamila Janů, 37. Elizabeth Ungermanová.

Nedělní program světového šampionátu zahájily cyklokrosařky v kategorii U23. Po úvodním kole ze šesti jezdila na čele početná dvanáctičlenná skupina i s českým želízkem Janou Czeczinkarovou. Jenže jak se tempo zvýšilo, skupina o čtyři jezdkyně prořídla. Bohužel už mezi nejlepšími chyběla česká zástupkyně.

V dalším průběhu se většinou taktizovalo a do posledního okruhu vjížděla jedenáctičlenná skupina. K prvnímu útoku zavelela v polovině okruhu největší favoritka Ceylin Del Carmen Alvarado. Jenže nevydržela se silama až do konce, když jí v závěru zdolaly její krajanky. Z premiérového titulu se nakonec radovala Inge Van der Heijden, ze stříbra se radovala Fleur Nagengast a bronz brala Ceylin Del Carmen Alvarado. Jana Czeczinkarová se sice dotáhla do početné vedoucí skupiny, ale chyba jí připravila o lepší umístění, když v konečném účtování obsadila patnácté místo.

Jana Czeczinkarová: „Start se mi povedl, ale ve druhém kole jsem si to nechala trochu poodjet a začala jsem dělat chyby. Hlavně ve výbězích mi to moc nešlo a v těch točkách jsem nebyla moc průbojná, takže někdo mi hodil loket a já jsem poslušně uhnula. Sice jsem se od startu rvala a byla jsem tam i na čele, ale pak jsem tam nechala udělat díru, Holanďanky si tam opět udělaly svou skupinku a pak mě předjížděly holky, které jsem nečekala, že mě budou předjíždět. Nohy nějak nejely do tahu. V posledním kole jsme si to dojely a já přitom nejela celý závod ani nějak na limitu. Nedokázala jsem tam nechat úplně maximum. Jenže za jednou zatáčkou jsem zabrala, udělala jsem hodiny a byla jsem zase na zemi. Dnes jsem ztrácela při zbytečných chybách."

Nikola Bajgerová: „Bylo to fakt těžký a hodně rychlý. Byl to můj první šampionát, myslím si, že můžu být spokojená.“

Kamila Janů: „Při premiérové účasti na mistrovství světa jsem si ani nedávala nějaké cíle. Po mistrovství republiky jsem byla nemocná, ani jsem se z toho do teď nedostala. K výkonu nemám co říct, líp to prostě nešlo. Navíc v prvních dvou kolech mě bolelo břicho, potom jsem se z toho postupně dostávala.“

Elizabeth Ungermanová: „Je znát, že už je to konec sezony a už mi chybí síly. Po dlouhých rovinách mi to absolutně netáhlo. V posledním kole jsem navíc píchla, takže jsem musela měnit kolo. A to mě ještě víc zlomilo.“

Jednou větou

09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.