Česky English

Suverén letošní sezony se dočkal duhového trikotu

Mathieu Van der Poel se po tříleté nadvládě Wout van Aerta konečně dočkal a vybojoval v kategorii Elite druhý titul mistra světa.

Muži Elite (58): 1. Mathieu Van der Poel (Niz.), 2. Wout van Aert, 3. Toon Aerts  (oba Bel.), 4. Michael Vanthourenhout (Bel.), 5. Laurens Sweeck (Bel.), 6. Lars Van der Haar (Niz.), 7. Quinten Hermans (Bel.),…14. Michael Boroš, 38. Tomáš Paprstka, 44. Jan Nesvadba.

Vrcholem letošního šampionátu byl nejsledovanější závod mužů. Otázkou bylo, jestli suverén sezony Mathieu Van der Poel potvrdí roli jednoznačného favorita a konečně získá očekávaný titul mistra světa. Davy nadšených fanoušků lemovaly trať a neuvěřitelným tempem hnaly jejich idoly vstříc do cílové mety.

Už ve třetím ze dvanácti okruhů vyzkoušel MVDP postřeh svých soupeřů a nastoupil. Jediný, kdo dokázal zareagovat, byl mistr světa Wout van Aert a brzy se na čele utvořila vedoucí dvojice. Jenže už v pátém kole využil Nizozemec zaváhání Belgičana a vytvořil si solidní náskok. Zatímco MVDP se vzdaloval, tak na druhého van Aerta se dotahoval krajan Aerts. A v předposledním kole už kroužili oba Belgičané společně.

Mathieu Van der Poel nakonec zaslouženě získal po Táboru druhý duhový trikot v kategorii Elite, stříbro nakonec vybojoval díky pádu Toon Aertse, Wout van Aert.

Michael Boroš zopakoval výkon, kterým se prezentoval celou sezonu. Velice dobře odstartoval a jezdil okolo patnáctého místa. Postupně se zlepšoval a ve čtvrtém okruhu se posunul až na deváté místo. V dalším průběhu závodu ale znovu vrátil na hranici první patnáctky a nakonec z toho bylo čtrnácté místo.   

Michael Boroš: „Ani se to nijak nelišilo od ostatních letošních závodů. Byl to zase strašně rychlý kriťák. Když jsem se dostal do první desítky, tak jsem si musel na chvilku vystoupit, protože se jelo neskutečné tempo. Musím přiznat, že jsem na to neměl a musel si zvolnit. V závěru jsem ještě dokázal zmobilizovat poslední zbytky sil a předjel dva soupeře. Byl to neskutečně náročný a dlouhý závod. Předvedl jsem svůj standardní výkon, ale s celkovým výsledkem nejsem moc spokojený.“

Tomáš Paprstka: „Jely se hrozné kule. Myslel jsem si, že se budu posouvat dopředu, ale nešlo to. V cílové rovince jsem se snažil schovávat v háku a nasadit v terénu, ale nedařilo se to. Držel jsem zhruba stejnou pozici a postupně mi docházely síly, protože jsem jel opravdu naplno na doraz celý závod. S výsledkem spokojený nejsem, ale odevzdal jsem maximum, na co jsem měl. Měl jsem asi líp natrénovano na silový terén, na bláto.“

Jan Nesvadba: „Ve třetím kole jsem píchnul na šikmině u hřbitova. Celou jsem ji projel, nahoře jsem si chtěl nadhodit kolo na asfalt a cvaknul jsem bok. Tím jsem vypadl ze skupiny někde okolo osmnáctého a třicátého místa. Ještě jsem to rundu zkoušel, ale pak jsem se zlomil psychicky někde na čtyřicátém místě. Snažil jsem se dokončit se dvěma Američany, ale pak mě stáhli. Nebylo na to, ale po týdnu v posteli s chřipkou jsem se pokusil, ale ani štěstí mi nepřálo. Celkový čas potvrzuje, jak se rychle jelo na začátku. První tři kola totální letecký den, všichni nažhavení. Líp to nešlo.“

-peh-


< Zpět

Jednou větou

28.05.2020 - Výsledky a fotogalerie z Mistrovství Jihočeského kraje v časovce.

27.09.2019 - Dnes UCI rozhodla, že MS 2023 bude v Hoogerheide (Nizozemí). MS 2020 je v Dübendorfu (Švýcarsko), 2021 v Oostende (Belgie) a 2022 ve Fayetteville (USA, Arkansas). Na 2024 si podal kandidaturu Tábor.


09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.


Počasí

Předpověď počasí

close
detail