Česky English

Cyklokrosový kalendář na příští sezonu je už známý

V Táboře byl dnes ve čtvrtek 21. února za účasti pořadatelů domácích cyklokrosových závodů sestaven kalendář na sezonu 2019/2020.

V kalendáři nadcházející cyklokrosové sezony čekají v Česku na závodníky tři závody zařazené do kategorie C1 (Mladá Boleslav, Slaný a Uničov) a další čtyři závody kategorie C2 (Hlinsko, Holé Vrchy, Kolín a Jabkenice), které budou součástí sedmidílného seriálu 13. ročníku Toi Toi Cupu. Domácí šampionát mužů a žen bude hostit druhou lednovou sobotu Jičín, mistrovství republiky mládežnických kategorií se uskuteční 14. prosince v Uničově. Navíc v jihočeském Táboře se pojede 16. listopadu čtvrtý závod devítidílného Světového poháru. „Rozhodnutí není ještě definitivní. Uvažujeme o čtyřech závodech kategorie C1. Rozhodne se do května,“ uvedl předseda cyklokrosové komise Petr Balogh.

Seriál mládežnického Toi Toi Cupu obsahuje 12 závodů, muži a ženy jich absolvují sedm. Domácí šampionát mládežnických kategorií se vrací po osmi letech opět do Uničova. „Naposledy jsme uspořádali mistrovství republiky v roce 2011, když zvítězil Zdeněk Štybar,“ vzpomíná ředitel závodu Richard Dostál a pokračuje: „Na letošním šampionátu budeme mít velké želízko na titul. Je to náš odchovanec Daniel Mráz, který bude patřit k hlavním adeptům na prvenství v kategorii kadetů. Vlastně pořádáme mistrovství republiky kvůli němu. Proto věřím, že po dlouhé době vyhraje zase Uničovák,“ přeje si.

V prosincovém termínu jsou v Uničově možné všechny varianty počasí. „Jsme připraveni na všechno, počasí nás jen tak nezaskočí. Trať je sjízdná za jakýchkoliv podmínek,“ říká Dostál. „Ale bude to náš už poslední závod,“ tvrdí ředitel uničovského závodu. I když se opakuje už posledních pět let. Přesto se nechá opět ukecat a znovu uspořádá jediný závod na Moravě.

Mistrovství republiky se bude konat 11. ledna premiérově v Jičíně. Poslední tři roky se zde konal závod zařazený do malého Toi Toi Cupu pro mládežnické kategorie, letošní závod už byl součástí velkého pohárového klání. „Chceme jít neustále nahoru. Pro sportovní fanoušky v Jičíně je cyklokros něco nového,“ vysvětlil ředitel závodu Petr Kordík, který vede i místní cyklistický oddíl. „Máme asi pětadvacet dětí, které jezdí horská kola. Ale asi polovina z nich si chce vyzkoušet i cyklokros. Proto zkusíme celý seriál Toi Toi Cupu.

Uspořádat v Jičíně šampionát dospělých byl nápad Petra Kordíka, který to zdůvodnil slovy: „Bude to nejen vzpomínka na tradice, kdy se u nás konalo poslední soustředění reprezentace před mistrovstvím světa. Ale nápadem byl nakloněn i starosta Jan Malý, který je velkým sportovním fanouškem.“

Popularita cyklokrosu v Čechách neustále roste. A to nejen díky početnému startovnímu poli na závodech letošního ročníku Toi Toi Cupu, kterého se zúčastnilo 2643 startujících. Ale i díky velké sledovanosti v České televizi. „Mistrovství republiky v Holých Vrších sledovalo 528 tisíc diváků. A to hlavně díky návratu Zdeňka Štybara. Můžu říct, že nám tak velkou sledovanost můžou závidět i populárnější sporty,“ uvedl Petr Balogh.

 

Kalendář závodů Toi Toi Cupu 2019/20

28.9. C1 Mladá Boleslav (Toi Toi Cup)

29.9. Louny (m Toi Toi Cup)

5.10. C2 Hlinsko (Toi Toi Cup)

12.10. C2 Holé Vrchy (Toi Toi Cup)

28.10.  C1 Slaný (Toi Toi Cup)

2.11. Ostrava (m Toi Toi Cup)

3.11. Rýmařov (m Toi Toi Cup)

17.11. Třebíč (m Toi Toi Cup)

30.11. C2 Kolín (Toi Toi Cup)

1.12. Čáslav (m Toi Toi Cup)

7.12. C2 Jabkenice (Toi Toi Cup)

14.12. C1 Uničov (Toi Toi Cup) - MČR mládeže

11.1. Jičín - MČR muži, ženy

 

vysvětlivky

m Toi Toi Cup - mládežnický Toi Toi Cup

C1 a C2 - závody podle kategorií

 

Světový pohár

16. 11. Tábor

Text -peh-, foto -jj-


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

ZÁZNAMY ZÁVODŮ NA WEBU ČT SPORT:

MS 2019 Bogense
juniořimuži U23ženy eliteženy U23muži elite

TOI TOI Cup 2018
Kolín, Slaný, Jičín, Hlinsko, UničovJabkeniceMladá BoleslavHolé Vrchy

Světový pohár 2018/19
Waterloo - ženymuži
Iowa City - ženymuži
Bern - ženy x muži
Tábor - ženy x muži
Koksijde - ženymuži
Namur - ženymuži
Zolder - ženy x muži
Pontchateau - ženymuži 
Hoogerheide - ženymuži

ME 2018 v Rosmalenu
ženy x muži

ME 2017 v Táboře

MS 2018 ve Valkenburgu


Jednou větou

09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.

06.08.2018 - Výhled rozvoje cyklokrosu v příštích letech - článek na Idnes.cz

24.10.2017 - ME 2019 se jede v italském Silvelle. Viz stránky UEC.

Počasí

Předpověď počasí

close
detail