Česky English

V Plzni na voňavé řeznické Grand Prix zvítězil Martin Boubal

Šestý díl GIANT LIGY přilákal do Plzně na start opět hvězdy domácího pelotonu. Totálně rozkopaný vjezd do sportovního areálu SK Rapid Plzeň trochu ztížil průjezdnost, ale dobré počasí se nakonec odměnilo závodníkům.

Dobře obsazenou Grand Prix tentokrát vyšperkoval vynikající dráhař a několikanásobný mistr ČR a bronzový medailista z dráhového ME ve stíhačce družstev Ondřej Vendolský (Team Dukla Praha). Sportovní odpoledne na Rapidu odstartovaly žákovské kategorie v IL Sano Cupu na 22 km, kde se z vítězství opět radoval Richard Kobr (Lokomotiva Beroun).

Na startu v Plzni byl potrénovat i Lukáš Pitel (Big Shock team), který o víkendu vyhrál Aimtec open race a chystá se na Krále Šumavy. Příjemným překvapením byl i výkon Ondřeje Pávka (SportRaces Isaac Team), který to několikrát zkoušel sólově.

Od prvních metrů to byla doslova přetahovaná o body, které se rozdávali v každém okruhu pro první dva nejrychlejší jezdce na pásce. Vyrovnaný souboj spolu sváděla čtveřice Martin Boubal, Ondřej Vendolský, Jan Ryba a Vojtěch Modlitba. Do poloviny závodu dělil průběžně prvního jezdce s ostatními pronásledovateli pouze jediný bod.

Martin Boubal, který chtěl pomoci právě mladíkovi z týmu Vojtěchu Modlitbovi se tak nesoustředil na body jen pro sebe, ale i body právě pro Modlitbu. Nepříjemným a rychlým soupeřem však byl vynikající dráhař teamu Dukly Praha Ondřej Vendolský. I on se v průběhu závodu na chvilku dostal na průběžné první místo.

O celkovém pořadí za Boubalem však rozhodl až závěrečný spurt, kde si pro bodový příděl dospurtoval Modlitba, a mohl tak slavit skvělé třetí místo právě za Vendolským a vítězným Boubalem.

Na prémiích byl nejvíce vidět Jan Ryba (AC Sparta Praha) společně s Tomášem Čapkem z Topforexu Lapierre pro cycling. Souboj na prémiích stál možná Rybu i stupně vítězů. Jen dva body ho dělily od třetího místa.

Juniory vyhrál Marek Liška (Roman Kreuziger cycling Academy)) a kategorii Masters jezdce nad 40 let Petr Ruman (Cyklo Atom) se ziskem čtyř bodů.

Vojtěch Modlitba v cíli: „Chtěl bych poděkovat klukům z týmu a hlavně Martinu Boubalovi, že mi takhle pomohli. Máme vítězství a třetí místo.“

Další díl Giant Ligy 2019 pokračuje 29. května v Táboře, ve sportovním areálu Komora.

GP Baxant 22. Května 2019
Čas vítěze: 1:12,09 h 55km

1. místo Martin Boubal (CK Příbram Fany Gastro) 23b
2. místo Ondřej Vendolský (Team Dukla Praha) 20b
3. místo Vojtěch Modlitba (CK Příbram Fany Gastro)18b
4. místo Jan Ryba (AC Sparta Praha) 16b
5. místo Oldřich Novotný (CT Weber) 14b
6. místo Petr Fiala (AC Sparta Praha) 8b
7. místo Ondřej Pávek (SportRaces Isaac Team) 5b
8. místo Jakub Svoboda (CK Kolokrám) 3b

Vittoria Cup Juniorů

1. místo Marek Liška (Roman Kreuziger cycling Academy) 11b
2. místo Jan Šubrt ( AXON Sport team) 10b
3. místo Václav Papík (TJ KOVO Praha) 2b

Bageterie Boulevard prestige (soutěž aktivity)

1. místo Jan Ryba (AC Sparta Praha) 8b

NaCesty.cz CUP (jezdci Masters nad 40let)

1. místo Petr Ruman (CYKLO ATOM) 4b
2. místo Petr Stehlík (Rajec 100% Trek) 1b
3. místo Karel Kopr (KC Slavia Praha) 1b

IL Sano Cup (žáci a kadeti) 22km

1. místo Richard Kobr (Lokomotiva Beroun) 35b
2. místo Jakub Staněk (Roman Kreuziger Cycling Academy)11b
3. místo Robert Kobr (Lokomotiva Beroun) 8b


< Zpět

Jednou větou

06.11.2019 - V propozicích na závody 17.11. v Lounech došlo ke změnám. Jelikož ČP Masters se letos neuskuteční, samostatné závody Masters kategorií se neuskuteční. Všichni účastníci ale mohou využít nabídky a startovat ve veřejných závodech žen a juniorek, či veřejném závodě můžu.

27.09.2019 - Dnes UCI rozhodla, že MS 2023 bude v Hoogerheide (Nizozemí). MS 2020 je v Dübendorfu (Švýcarsko), 2021 v Oostende (Belgie) a 2022 ve Fayetteville (USA, Arkansas). Na 2024 si podal kandidaturu Tábor.

09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.


Počasí

Předpověď počasí

close
detail