Juniorská cyklokrosová reprezentace vyhrála týmovou soutěž na Regionem Orlicka

V termínu od 2.8. do 4.8. se konal mezinárodní etapový závod Regionem Orlicka v Lanškrouně. Závodu se zúčastnily zahraniční týmy z Německa, Belgie, Slovenska atd. Závod měl čtyři etapy a byl vypsán pro kategorii juniorů a vybraných kadetů. Česká cyklokrosová reprezentace startovala v 8členné sestavě a dresy národního týmu byly v každé etapě hodně vidět.

Vše začalo páteční 84 km dlouhou etapou na 11kilometrovém okruhu. Hned v první etapě byl velmi aktivní Karel Camrda, který chodil po bodech na vrchařských prémiích a byl také úspěšný. K ruce měl na těchto prémiích týmového kolegu Matyáše Fialu. Nakonec mu patřila průběžné druhá příčka ve vrchařské soutěži. Nejlépe v hromadném spurtu dojel na šestém místě David Šulc a na místě devátém kadet Matyáš Kopecký. Všichni zbylí závodníci dokončili závod v hlavním poli.

Druhý den dopoledne byla na programu časovka na 7 km, kde si nejlépe vedl Jakub Ťoupalík. Kuba ztratil na vítěze pouhých 12 sekund a dojel tak třetí a toto úmístění mu patřilo i v celkovém pořadí závodu. V první desítce časovky ještě dojel devátý Daniel Žvak a desátý Matyáš Kopecký. Matyášovi Kopeckému utekl bílý dres o nejlepšího kadeta o pouhou jednu sekundu. Odpolední deštivá etapa už zavedla peloton do kopců a na jezdce čekalo pět vrchařských prémií. Závod se rozhodl až na posledním kopci 15 km před cílem. V odjeté skupině 14 lidí byli tři zástupci reprezentace, konkrétně Jakub Ťoupalík, Jan Zatloukal a David Šulc. Etapu nakonec dokázal ve spurtu vyhrát Jakub Ťoupalík. V celkovém pořadí mu tak po třech etapách patřila druhá příčka.

V závěrečné nedělní etapě se všichni favorité hlídali až do poslední vrchařské prémie, kde se startovní pole rozdělilo a vpředu zůstala jen 24členná skupina, ve které jsme měli hojné zastoupení. V cílovém spurtu se nepodařilo udělat dobrou pozici pro Jakuba Ťoupalíka, a nakonec ho v celkovém pořadí díky bonifikaci přeskočil Pavel Bittner. V celkovém pořadí se tedy Ťoupalík umístil na třetí pozici, a za to mu patří velká gratulace. V první desítce celkového pořadí skončil ještě sedmý Jan Zatloukal a devátý David Šulc. Klukům se ve  složení Jakub Ťoupalík, Jan Zatloukal, David Šulc, Karel Camrda, David Račan, Daniel Žvak, Matyáš Fiala a Matyáš Kopecký podařilo vyhrát i prestižní týmovou soutěž.

Chtěl bych všem závodníkům pogratulovat a poděkovat za výbornou reprezentaci a aktivitu v závodě. Věřím, že stejné a vyšší úspěchy budou kluci sbírat i v cyklokrosové sezoně.