Česky English

Změny mezinárodních a národních pravidel pro cyklokros pro sezonu 2019-2020

Každoročně se upravují mezinárodní a národní pravidla pro cyklokros. Nejinak je tomu i v letošní sezoně 2019/2020. Zde jsou ty nejdůležitější změny, se kterými nás seznámil rozhodčí Jiří Šťastný.

Od 21. června 2019 platí změny pravidel UCI pro cyklokros. V návaznosti na tyto změny byla od 15. července 2019 aktualizována národní pravidla pro cyklokros, kam byly zapracovány aktualizace z pravidel mezinárodních.

„Vzhledem k tomu, že Všeobecná pravidla pro silnici, dráhu a cyklokros ČSC nikdo již několik let neaktualizoval, tak se může zdát, že pravidla pro cyklokros doznala v letošním roce mnoho změn. Ale je to jen zapracování již známých, jen aktualizovaných ustanovení ostatních částí pravidel,“ uvedl rozhodčí a člen cyklokrosové komise Jiří Šťastný.

 

Zde uvádíme podstatné změny či novinky

- národní federace mohou vydávat elektronické licence, kompatibilní se smartphone.

- pokud pořadatel závodu změní termín pořádání závodu nebo zruší závod zapsaný do kalendáře UCI, je povinen zaplatit pokutu, jejíž výši každoročně určí UCI.

- dochází k posílení ženského cyklokrosu - především pořádáním samostatných závodů pro juniorky a žen do 23 let. Zatím povinně na mistrovství světa a možností pořádání v kontinentálních mistrovstvích a národních šampionátech. Délka závodu pro juniorky je stanovena na dobu, co nejvíce se přibližující 40 minutám.

- pro národní závody mládeže byly v pravidlech upraveny věkové kategorie, nově jsou určeny společné kategorie „Starší žáci + Mladší žáci“ a „Kadetky + Starší žákyně + Mladší žákyně“. V minulých letech mohli závodníci věkových kategorií „Mladší žáci“ a „Mladší žákyně“závodit, ale bylo to vždy na základě výjimky z pravidel. Nyní tedy výjimka již není potřeba.

- závodník týmu, registrovaného UCI se může k jakémukoliv závodu přihlásit jen se souhlasem svého týmu.

- pořadatel závodu musí být držitelem platné licence kategorie „Pořadatel“.

- do klasifikace UCI cyklokros se zahrnuje jen stanovený počet nejlepších výsledků závodníka v závodech třídy 1 a třídy 2.

-peh-


< Zpět

Jednou větou

28.05.2020 - Výsledky a fotogalerie z Mistrovství Jihočeského kraje v časovce.

27.09.2019 - Dnes UCI rozhodla, že MS 2023 bude v Hoogerheide (Nizozemí). MS 2020 je v Dübendorfu (Švýcarsko), 2021 v Oostende (Belgie) a 2022 ve Fayetteville (USA, Arkansas). Na 2024 si podal kandidaturu Tábor.


09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.


Počasí

Předpověď počasí

close
detail