Česky English

Kandidáti reprezentace si dali dostaveníčko v Táboře

Od druhého zářijového pondělí do čtvrtka se sešli kandidáti české cyklokrosové reprezentace na předsezonním soustředění v Táboře. Na jihu Čech se totiž pojede třetí listopadovou sobotu jeden z vrcholů letošní sezony – čtvtrý závod seriálu Světového poháru.

„Je to ideální příležitost si vyzkoušet ještě před závodem Světového poháru zdejší trať. Druhým důvodem setkání je vytvoření a utužení správné party. V týmu pak nechybí pohoda a soutěživý duch,“ vysvětlil reprezentační trenér Petr Dlask.

Pozvánku od reprezentačního trenéra Petra Dlaska obdrželo čtrnáct adeptů na český dres mládežnických kategorií – juniorů, mužů a žen do 23 let. Kvalitních společných tréninků využili navíc i domácí zástupci ČEZ Cyklo týmu Tábor, v čele s trojnásobným domácím šampionem Michaelem Borošem. „Bory bude mít obrovskou motivaci. V domácím táborském týmu bude jezdit v dresu mistra republiky a bude se chtít ukázat českým fanouškům v tom nejlepším světle,“ předpokládá kouč Dlask.

Tradiční náplní soustředění je nejen polykání kilometrů na silnici, ale i zlepšení techniky v terénu. „Na programu jsou klasické dvoufázové tréninky, ale i rozcvičky. V terénu se zaměřujeme nejen na techniku, a v těžší horní části trati pak i na fyzičku,“ liboval si kouč Dlask v průběhu středečního intenzivnějšího tréninku. Jeho svěřenci nejprve vyzkoušeli jízdu v dolní části trati s výběhem schodů a překonávání dvou umělých překážek. Pak nechyběly ani sprinty v cílové rovince s pevným startem, ty poté vystřídala ostrá jízda v horní části trati. To celé trvalo necelé dvě hodiny, s krátkými přestávkami.

Na závěr čtyřdenního soustředění pak na reprezentanty čekal v pátek vytrvalostní trénink.

A v jakém stavu jsou momentálně kandidáti reprezentace? Většině jezdců a jezdkyň nechyběla ve vlhkém terénu nesmírná chuť a bojovné srdce. „Věřím tomu, že všichni budou na první závody připraveni. Potěšilo mě, že nováčci (loňští kadeti) jsou pořádně nadržení. Starší kolegy už prohánějí a ukazují svoji sílu. Hlavně, aby jim to vydrželi a neztratili chuť. Věřím, že díky letošním prvoročákům v kategorii juniorů a U23, by se měla zvednout celková výkonnost týmu,“ doufá kouč Dlask.

Svoji premiéru na mistrovství světa budou mít juniorky, na lednovém světovém šampionátu budou bojovat o medaile. „V této kategorii máme dvě až tři schopné závodnice. Ale nechci předbýhat. Uvidíme, jak se sezona rozjede,“ říká Dlask.

Cyklokrosová sezona se u nás rozjede už tuto sobotu v Mladé Boleslavi, kde na závodníky čeká druhý ročník cyklokrosu na Štěpánce. Za čtrnáct dní je pak na programu první závod letošního ročníku Toi Toi Cupu, který je zařazen do kategorie C1 a koná se na stejném místě v Mladé Boleslavi. Takže to bude ideální generálka na rozjezd letošní sezony.

Text a foto -peh-


< Zpět

Jednou větou

28.05.2020 - Výsledky a fotogalerie z Mistrovství Jihočeského kraje v časovce.

27.09.2019 - Dnes UCI rozhodla, že MS 2023 bude v Hoogerheide (Nizozemí). MS 2020 je v Dübendorfu (Švýcarsko), 2021 v Oostende (Belgie) a 2022 ve Fayetteville (USA, Arkansas). Na 2024 si podal kandidaturu Tábor.


09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.


Počasí

Předpověď počasí

close
detail