Česky English

Světový pohár odstartuje v sobotu v Iowě

Stává se již tradicí, že cyklokrosovou sezonu otevírá Světový pohár, který odstartuje dvěma závody na americkém kontinentu. Premiérou bude sobotní závod v Iowě, příští neděli se pojede druhý závod ve Waterloo.

V letošní sezoně je na programu devět závodů Světového poháru. Ten první odstartuje již tuto sobotu 14. září v americké Iowě, další pokračuje v neděli 22. září ve Waterloo. Z českých reprezentantů se na start postaví pouze Kateřina Nash, která žije v Americe.

„Amerika je nejenom pro naše reprezentanty logisticky náročná. Díky tomu, že Katka žije v Americe, tak to má prakticky doma za humny,“ vysvětluje reprezentační kouč Petr Dlask.

Do terénu vyrazí v 15 hodin místního času (22 hodin středoevropského) jako první netradičně muži, ke startu se jich přihlásilo jednapadesát. Největší zastoupení mají tradičně Belgičané (15 jezdců), ale i 16 domácích závodníků. Při neúčasti dvou největších favoritů Nizozemce Mathieu Van der Poela a Belgičana Wout Van Aerta lze očekávat vyrovnaný průběh závodu.

Žen je přihlášeno šestačtyřicet a odstartují v 16:45 hodin místního času (23:45 hodin středoevropského). Šanci na dobrý výsledek má česká zástupkyně Kateřina Nash. V úvodním závodě sezony se jí tradičně daří, pokaždé dokázala být na bedně. Před třemi roky v Las Vegas dokázala zvítězit, předloni skončila druhá, loni obsadila třetí místo. Navíc bude mít výhodu téměř domácího prostředí.

„Katka se na první dva závody těší a patřičně chystá. Navíc bude hladová po výsledku. Během letní sezony vystřídala víc cyklistických disciplín,“ věří trenér Petr Dlask v dobrý výsledek.

Čeští reprezentanti se představí až ve třetím závodě Světového poháru, který bude 20. října hostit švýcarský Bern.

 

Program Světového poháru

Iowa 14. září

Waterloo 22. září

Bern 20. října

Tábor 16. listopadu

Koksijde 24. listopadu

Namur 22. prosince

Heusden-Zolder 26. prosince

Nommay 19. ledna

Hoogerheide 26. ledna

-peh-


< Zpět

Jednou větou

28.05.2020 - Výsledky a fotogalerie z Mistrovství Jihočeského kraje v časovce.

27.09.2019 - Dnes UCI rozhodla, že MS 2023 bude v Hoogerheide (Nizozemí). MS 2020 je v Dübendorfu (Švýcarsko), 2021 v Oostende (Belgie) a 2022 ve Fayetteville (USA, Arkansas). Na 2024 si podal kandidaturu Tábor.


09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.


Počasí

Předpověď počasí

close
detail