Česky English

Jméno Karel Camrda je znovu mezi dospělými

Jeho jméno není potřeba v cyklistickém světě představovat. Cyklokrosař Karel Camrda se na přelomu osmdesátých a devadesátých let stal mistrem světa mezi amatéry a vicemistrem v profesionálech. Teď se objevuje jméno Karel Camrda znovu. Jeho syn letos poprvé pojede v kategorii U23. A nechyběl ani na reprezentačním soustředění v Táboře.

Jak náročný ten středeční trénink byl?
Byl těžký. Měl být trochu intenzivnější a ještě k tomu jsme jezdili na mokru. Byla rosa, klouzalo to. Měli jsme si vyzkoušet podmínky, které nás mohou potkat při Světových pohárech na trati.

Co bylo nejtěžší?
Asi ta horní části, když jsme jezdili kolo rychle a kolo pomalu. To jsem měl dost.

Co vám podobné soustředění dá?
Jsem na prvním podobném soustředění a dává mi to hlavně zkušenost, protože jezdím s kvalitními závodníky a s lidmi, kteří jsou na tom třeba líp než já. Ty čtyři dny určitě pomůžou.

Prvním rokem pojedete v kategorii U23. Co čekáte od sezony?
Zatím nemám představu, ale rád bych, kdybych nějaké závody dojel v desítce. Na silnici jsem formu měl, ale uvidíme až v sezoně.

-rs-


< Zpět

Jednou větou

28.05.2020 - Výsledky a fotogalerie z Mistrovství Jihočeského kraje v časovce.

27.09.2019 - Dnes UCI rozhodla, že MS 2023 bude v Hoogerheide (Nizozemí). MS 2020 je v Dübendorfu (Švýcarsko), 2021 v Oostende (Belgie) a 2022 ve Fayetteville (USA, Arkansas). Na 2024 si podal kandidaturu Tábor.


09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.


Počasí

Předpověď počasí

close
detail