Česky English

Suverénní premiérová výhra Iserbyta

V premiérovém závodě Světového poháru v americké Iowě dominovali Belgičané, kteří obsadili kompletní stupně vítězů. Mezi první čtrnáctku se dokázal vklínit jen Nizozemec Lars van der Haar, který obsadil šesté místo. Z prvenství se radoval Eli Iserbytem před obhájcem loňské série Toon Aertsem a Gianni Vermeerschem.

Při neúčasti dvou současných největších cyklokrosových hvězd Nizozemce Mathieu Van der Poela a Belgičana Wout Van Aerta, byl do poloviny závodu jeho průběh vyrovnaný. Ještě v polovině závodu jezdila na čele šestice Belgičanů, pak se ale v náročném stoupání vzdálila dvojice Aerts a Iserbyt. Při nájezdu do osmého z deseti okruhů se na čele osamostatnil loňský třiadvacítkář Iserbyt a svůj náskok na Aertse postupně navyšoval. Vcíli se pak Iserbyt radoval z přesvědčivého a premiérového vítězství ve Světovém poháru v kategorii mužů Elite. Druhý skončil Toon Aerts, v boji obronz uspěl ve finiši z trojice jezdců Daan Soete.

Příští neděli se pojede druhý závod Světového poháru ve Waterloo.

Muži Elite (48 závodníků): 1. Eli Iserbyt, 2. Toon Aerts, 3. Daan Soete, 4. Gianni Vermeersch, 5. Laurens Sweeck (všichni Belgie).

-peh-


< Zpět

Jednou větou

27.09.2019 - Dnes UCI rozhodla, že MS 2023 bude v Hoogerheide (Nizozemí). MS 2020 je v Dübendorfu (Švýcarsko), 2021 v Oostende (Belgie) a 2022 ve Fayetteville (USA, Arkansas). Na 2024 si podal kandidaturu Tábor.


09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.


Počasí

Předpověď počasí

close
detail