Česky English

Skvělá Kateřina Nash v úvodním závodě SP opět na bedně, v Iowě skončila druhá

Česká reprezentantka Kateřina Nash opět dokázala, že se jí v úvodu sezony a na americkém kontinentu tradičně daří. V prvním závodě letošního ročníku Světového poháru v Iowě vybojovala skvělé druhé místo, když ji dokázala porazit pouze Kanaďanka Maghalie Rochette.

Stupně vítězů se staly kořistí závodnic z amerického kontinentu. Zvítězila Panamerická mistryně z Kanady Maghalie Rochette, která se usadila v čele závodu od druhého ze šesti okruhů. Pouze ve čtvrtém kole se na ni dotáhly Kateřina Nash a domácí Clara Honsinger. Pak si ale vypracovala desetivteřinový náskok, který si až do cíle pohlídala.

Kateřina Nash, která v Americe žije, na své poměry dobře odstartovala (po prvním kole šestá). Pak své tempo na náročné trati postupně navyšovala, až se ve třetím okruhu probojovala na samotné čelo závodu. V závěru si kontrolovala krásné druhé místo a znovu potvrdila, že si jí na americkém kontinentu tradičně daří.

Třetí Američanka Clara Honsinger hůře odstartovala, když do terénu najížděla až z devatenácté pozice. Jenže pak předvedla skvělou stíhací jízdu, když zajela ve třetím a čtvrtém kole nejrychlejší časy a dotáhla se do čela závodu. Jenže v závěru ji došly síly a nakonec uhájila třetí místo.

Zklámáním je vystoupení Belgičanek, nejlepší z nich Loes Sels skončila až patnáctá.

Ženy Elite (43 závodnic): 1. Maghalie Rochette (Kan.), 2. Kateřina Nash (Česko) +7, 3. Clara Honsinger (USA) +15, 4. Inge Van der Heijden (Niz.) +25, 5. Evie Richards (V. Brit.) +32, 6. Maud Kaptheijns (Niz.) +44,…

-peh-


< Zpět

Jednou větou

27.09.2019 - Dnes UCI rozhodla, že MS 2023 bude v Hoogerheide (Nizozemí). MS 2020 je v Dübendorfu (Švýcarsko), 2021 v Oostende (Belgie) a 2022 ve Fayetteville (USA, Arkansas). Na 2024 si podal kandidaturu Tábor.


09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.


Počasí

Předpověď počasí

close
detail