Česky English

V Illnau Boroš čtvrtý, juniorka Novotná devátá

V neděli si vyzkoušeli formu před startem domácí sezony i další čeští cyklokrosaři, kteří startovali v závodě kategorie C2 ve švýcarském Illnau.

Ve švýcarském Illnau se představili v závodě mužů tři zástupci táborského Cyklo ČEZ teamu, v závodě žen pak nastoupila juniorka Aneta Novotná z Adastra Cycling teamu.

V průběhu celého závodu se pohyboval Michael Boroš neustále v jeho čele. Jenže v závěrečném okruhu mírně zaváhal a to ho stálo stupně vítězů. „Dostal jsem hodiny a soupeři mi poodjeli asi na patnáct vteřin. Pak už jsem se nedostal do tempa,“ litoval čtvrtý Michael Boroš. Nakonec zvítězil Francouz Antoine Benoist, před dvojicí domácích Marcelem Wildhaberem a Nicolou Rohrbachem.

Šimon Vaníček jel první čtvrtinu závodu těsně za desítkou a vypadalo to na boj o první body. Po defektu klesl na dvacátou pozici, ale zabojoval a třinácté místo není vzhledem k okolnostem až tak špatné. Tomáši Bakusovi závod nevyšel, ale bojoval a odjel maximu toho, co šlo.

Premiérový závod v kategorii žen zvládla juniorka Aneta Novotná výborně. Po startu ze zadních řad se prokousala během prvého kola na třinácté místo, po druhém kole již figurovala na deváté pozici. Toto umístění pak ještě o jednu příčku vylepšila, ale nakonec skončila devátá a vybojovala své první důležité UCI body.

Další program cyklokrosařů pokračuje prvním pohárem v Mladé Boleslavi, následující dva poháry v Hlinsku a Holých Vrších si závodníci zpestří výjezdy do Aigle a Steinmauru.

-peh-


< Zpět

Jednou větou

27.09.2019 - Dnes UCI rozhodla, že MS 2023 bude v Hoogerheide (Nizozemí). MS 2020 je v Dübendorfu (Švýcarsko), 2021 v Oostende (Belgie) a 2022 ve Fayetteville (USA, Arkansas). Na 2024 si podal kandidaturu Tábor.


09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.


Počasí

Předpověď počasí

close
detail