Česky English

Letní medailové žně cyklokrosařů TJ Auto Škoda

Velmi úspěšné přípravné období před startem letošní cyklokrosové sezony mají za sebou cyklisté mladoboleslavského týmu TJ Auto Škoda. Dokázali vybojovat mnoho skvělých výsledků a vavřínů nejen na silnici, ale i v závodech horských kol.

Parádní léto mají za sebou cyklisté TJ Auto Škoda Mladá Boleslav, kteří kombinovali silnici se závody horských kol. V obou disciplínách vybojovali mnoho výborných výsledků, vyšperkovaných ziskem cenných kovů.

Horská kola seděla především mládeži. Karolína Frydrychová, Babeta Kolářová, Oliver Lodr Štěpán Bondy a Ondra Podhaiský, to jsou jména, která byla vidět hodně na špicích závodů a stupních vítězů.

Dominantní výsledky pak zajistila Vanda Dlasková. Na Olympiádě dětí a mládeže v Liberci získala zlaté medaile z časovky i závodu s hromadným startem a bronz přidala v závodě horských kol. Také na navazujícím mistrovství republiky vybojovala ze tří disciplín tři stříbrné medaile. Stříbro z týmové časovky juniorů přidal Matyáš Bredler, startující společně s výběrem RBB Cycling Teamu.

Pět cenných kovů „zacinkalo“ na mistrovství republiky horských kol v Hlinsku. Silnice pak hodně sedla Elizabeth Ungermanové, která vybojovala několik pódiových umístění v Českém poháru na silnici. Stejně tak jako junioři Vláďa Horulko a Matyáš Bredler, který dokázal vyhrát i jeden z dílů českého silničního poháru.

Nyní se již členové týmu soustředí na jejich prioritní disciplínu – cyklokros. Spoléhat budou především na elitní závodníky – Jakuba Římana, aktuálního mistra Slovenska Ondreje Glajzu a již zmiňovanou Elizabeth Ungermanovou.

Již tuto sobotu 28. září startuje seriál Toi Toi Cup v Mladé Boleslavi, poblíž areálu firmy Compag. Všichni členové týmu chtějí tímto pozvat fanoušky, těší se na jejich velký počet a povzbuzování a zároveň děkují za podporu všem svým sponzorům, reklamním partnerům pomáhajícím tradičnímu týmu stoupat zpět do cyklistické špičky.

Text a foto Vlastimil Res


< Zpět

Jednou větou

27.09.2019 - Dnes UCI rozhodla, že MS 2023 bude v Hoogerheide (Nizozemí). MS 2020 je v Dübendorfu (Švýcarsko), 2021 v Oostende (Belgie) a 2022 ve Fayetteville (USA, Arkansas). Na 2024 si podal kandidaturu Tábor.


09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.


Počasí

Předpověď počasí

close
detail