Česky English

Silničář Adam Ťoupalík si prodlouží sezonu cyklokrosem

Dvojnásobný medailista světových cyklokrosových šampionátů a nejmladší mistr republiky v kategorii mužů Elite Adam Ťoupalík přestoupil letos na jaře do silničního týmu Sauerland NRW p/b SKS Germany. Na cyklokros ale nezanevřel, naopak. Fanoušci ho uvidí na startu prvního závodu u nás doma, v sobotu v Mladé Boleslavi.

Jste přihlášený v úvodním závodu letošního Toi Toi Cupu v Mladé Boleslavi. Znametá to, že se vracíte zpátky k cyklokrosu?

V neděli jsem měl poslední silniční závod. Tým už momentálně nemá žádný závodní program, tak jsem se rozhodl, že si letošní sezonu trochu prodloužím.

Jaký bude váš cyklokrosový program?

Chtěl bych startovat alespoň ve třech pohárových závodech u nás doma a pak se uvidí.

Údajně vás fanoušci uvidí i v dalších závodech populární TBC série…

Cyklokros mě strašně baví a závodit doma je pro mě vždycky radost. Proto pojedu na Hůrce u Jistebnice a pak i v Táboře na Větrovech. A to mám prakticky u baráku.

Letos vám končí smlouva. Co bude dál, vrátíte se k cyklokrosu nebo zůstanete na silnici?

Už mám jasno. Budu pokračovat na silnici, ale zatím nemohu oficiálně zveřejnit, kde budu pokračovat. Během následujících čtrnácti dnů to už nebude tajemstvím.

 

Text -peh-, foto archiv A. Ťoupalíka


< Zpět

Jednou větou

27.09.2019 - Dnes UCI rozhodla, že MS 2023 bude v Hoogerheide (Nizozemí). MS 2020 je v Dübendorfu (Švýcarsko), 2021 v Oostende (Belgie) a 2022 ve Fayetteville (USA, Arkansas). Na 2024 si podal kandidaturu Tábor.


09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.


Počasí

Předpověď počasí

close
detail