Česky English

Domácí cyklokrosová premiéra je za dveřmi, na startu cyklokrosaři 11 zemí

Premiérou letošního 13. ročníku Toi Toi Cupu bude poslední zářijovou sobotu cyklokros v Mladé Boleslavi. V městě aut se pojedou mezinárodní závody šesti věkových kategorií, z toho hned polovina je zařazená do kategorie C1, které přilákaly na start šedesát sedm zahraničních účastníků.

Startovní listina úvodního závodu domácí cyklokrosové sezony je doslova nabitá. Na start premiérového závodu 13. ročníku Toi Toi Cupu v Mladé Boleslavi se postaví 349 cyklokrosařů z jedenácti zemí.

Už v závodě juniorů se představí velmi silná konkurence. K hlavním favoritům by měl patřit Belgičan Lennert Belmans, kterému budou chtít znepříjemnit cestu za vítězstvím naši reprezentanti v čele s mistrem republiky Janem Zatloukalem, Matyasem Kopeckým (bratr třiadvacítkáře Tomáše) a Davidem Šulcem. Svoji premiéru v této věkové kategorii si odbydou „nadržení prvoročáci“ Matyáš Fiala, Matěj Stránský a Pavel Jindřich. Velkou neznámou bude i start šestice Italů, mezi nimi vyčnívá slavné jméno. Kevin Pezzo Rosola je totiž synem olympijské vítězky z Atlanty v závodě horských kol Paoly Pezzo! Navíc jeho trenérem je mistr světa z roku 1997 Daniele Pontoni, který dorazí se svými svěřenci z týmu DP66 Giant SMP.

Rovná padesátka závodnic je přihlášená do závodu kategorie žen Elite. Tipovat vítězku bude velmi těžké, závod je velmi otevřený. V popředí by se měla při neúčasti Pavly Havlíkové objevit jména českých reprezentantek Bajgerová, Štěpánová, Ungermanová, Janů, ale i bikerka Čábelická. Na startu nebude chybět ani tradiční účastnice Toi Toi Cupů Rakušanka Nadja Heigl, Francouzka Marion Norbert Riberolle a premiérově i Belgičanka Joyce Vanderbeken.

Vrcholem dne bude závod mužů Elite, kterých je 59 přihlášených. Předpokládá se, že závod by měl probíhat v režii jezdců ČEZ Cyklo teamu Tábor – trojnásobného mistra republiky Michaela Boroše a obhájce loňského prvenství Jana Nesvadby. Ke kandidátům na vítězství budou patřit i zahraniční jezdci – Němec Marcel Meisen, Švýcar Marcel Wildhaber, Belgičané Braam Merlier, kdysi velký talent Wietse Bosmans a možná i třiadvacítkář Toon Vandebosch. Chybět nebudou ani tradiční zahraniční účastníci – Polák Marek Konwa, Slováci Ondrej Glajza v barvách domácího pořádajícího týmu nebo Matěj Ulík. Do okruhu favoritů patří i Tomáš Paprstka, „silničář“ Adam Ťoupalík nebo Emil Hekele, který momentálně startuje bez klubové příslušnosti. Překvapit by mohli i třiadvacítkáři Tomáš Kopecký (kterého ale trápí bolavá záda) nebo „náladový“ Josef Jelínek.

Pojede se na tradiční trati na Štěpánce podél říčky Klenice. V minulosti si už mladoboleslavští pořadatelé vyzkoušeli všechny povrchy nebo vrtochy počasí. „Jelo se tu na blátě, měli jsme tu i povodeň, nebo se tu prášilo. Převážně rovinatá trať je momentálně sice trochu podmáčená, ale v sobotu bude vysychat,“ přiblížil současný stav ředitel závodů Antoním Ungerman.

 

Program závodů:

9:45 hodin kadetky (společně kadetky a žákyně)

10:25 hodin žáci (společně žáci starší + žáci mladší)

11:10 hodin kadeti

12:00 hodin junioři - C1

13:00 hodin ženy (ženy Elite + ženy U23 + juniorky) – C1

14:30 hodin muži (muži Elite + muži U23) - C1

 

Startovní listina

-peh-


< Zpět

Jednou větou

28.05.2020 - Výsledky a fotogalerie z Mistrovství Jihočeského kraje v časovce.

27.09.2019 - Dnes UCI rozhodla, že MS 2023 bude v Hoogerheide (Nizozemí). MS 2020 je v Dübendorfu (Švýcarsko), 2021 v Oostende (Belgie) a 2022 ve Fayetteville (USA, Arkansas). Na 2024 si podal kandidaturu Tábor.


09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.


Počasí

Předpověď počasí

close
detail