Česky English

T. Kopecký: „Všechno je nové a náročné. Musím si zvyknout“

Na letošním mistrovství světa v Dánsku obsadil prvoročák Tomáš Kopecký v kategorii U23 vynikající čtvrté místo. Proto by chtěl letos v závodech této kategorie atakovat medailové pozice. Jenže ne všechno se daří podle svých představ. Tomáš začal studovat v belgickém Mechelenu, navíc ho trápí záda.

Tomáš Kopecký se představil v Mladé Boleslavi. Jeho naděje na dobrý výsledek zhatil pád v prvním kole, kdy na lídra závodu ztrácel přes minutu a půl a byl beznadějně poslední. Nakonec to vytáhnul alespoň na konečné 23. místo.

Jaké jsou vaše letošní plány a cíle?

Přes léto jsem udělal v tréninku určitý pokrok. Jenže první tři závody letošní sezony mi nevyšly podle představ. Ale je teprve začátek sezony, takže nemá cenu být zbytečně nervózní. Myslím si, že mám na to, atakovat ve velkých závodech bednu. Dokázal jsem to už jako prvoročák čtvrtým místem na mistrovství světa v Dánsku. Proto věřím, že je to reálné.

Myslíte si, že za nepovedenýcm startem do letošní sezony jsou i vaše zdravotní problémy?

Pokaždé na začátku sezony bojuji s bolestí zad. Proto mi chvilku trvá, než se dostanu do potřebného závodního tempa. Letos se mi to zdá o něco horší.

Jak to chcete řešit?

Chodím k fyzioterapeutovi a dělám speciální cviky. Doufám, že to bude lepší.

Kvůli škole jste se přestěhoval. Nemá na to vliv i tato změna?

Je pravda, že mi přibyly menší starosti. Bydlím v Mechelenu, cestuji domů asi hodinu a půl. Žiju u známých, nemohu si stěžovat. Ale není to jako doma.

Prozradíte, co studujete?

Studuji fyzioterapii. Doufám, že v budoucnu si jednou poradím sám.

Jaký máte denní režim?

Ze školy se vracím v šest, od sedmi sedím na trenažéru, pak se za dvě hodiny najím a hurá do postele. A další den to samé. Je to všechno nové a dost náročné, musím si zvyknout.

Text -peh-, foto -jsp-

 


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

4. TOI TOI Cup Slaný
pondělí 28. 10. 12:55 PP

Krátké šoty z BBV
tiskovka v Praze 24.9.
TOI TOI Cup Mladá Boleslav
TOI TOI Cup Hlinsko
TOI TOI Cup Holé Vrchy
SP Bern

ZÁZNAMY ZÁVODŮ NA WEBU ČT SPORT:

TOI TOI Cup 2019
Ml. Boleslav, Hlinsko, Holé Vrchy

Světový pohár 2019/20
Iowa - mužiženy
Waterloo - ženymuži
Bern - ženymuži

MS 2019 Bogense
juniořimuži U23ženy eliteženy U23muži elite

ME 2017 v TábořeJednou větou

27.09.2019 - Dnes UCI rozhodla, že MS 2023 bude v Hoogerheide (Nizozemí). MS 2020 je v Dübendorfu (Švýcarsko), 2021 v Oostende (Belgie) a 2022 ve Fayetteville (USA, Arkansas). Na 2024 si podal kandidaturu Tábor.

09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.


Počasí

Předpověď počasí

close
detail