Česky English

Matyas Kopecký: „Jsem rád, že mohu oblékat české barvy“

Mladší bratr slavnějšího Tomáše Kopeckého Matyas skončil ve dvou předchozích startech v Čechách dvakrát třetí. V sobotu zaostal pět vteřin za stupni vítězů a obsadil v kategorii juniorů čtvrté místo. I když žije v Nizozemsku, jezdí v barvách belgického týmu Callant Doltcini, na vrcholných akcích reprezentuje Českou republiku.

Jak hodnotíte dnešní závod?

Byl to krásný závod, navíc jsem se cítil super. Od prvního kola jsem se držel na čele. Škoda, že to nevyšlo na bednu. Dvě kola před koncem jsem se to snažil roztrhat. To se sice povedlo, ale ty nejsilnější se udrželi. Kvůli tomu jsem už na to v posledním kole neměl, prostě mi došlo. Ukázalo se, že druhoročáci jsou silnější. Přesto jsem s výsledkem spokojený.

Byl to váš první cyklokros v Čechách?

Asi před třemi roky jako žák jsem tu už startoval, a právě zde v Mladé Boleslavi. Loni jsem jel jako kadet závod v Uničově. Sobotní závod byl můj třetí start v Čechách.

Jaký je to pro vás pocit, reprezentovat stejně jako starší bratr Tomáš Česko?

Sice se pro mě nic nezměnilo, ale jsem rád, že mohu oblékat české barvy. Ten pocit jsem poprvé zažil na závodech v Orlicku. Kluci a trenéři z reprezentace jsou fajn, je s nimi sranda.

Text -peh-, foto -jsp-


< Zpět

Jednou větou

27.09.2019 - Dnes UCI rozhodla, že MS 2023 bude v Hoogerheide (Nizozemí). MS 2020 je v Dübendorfu (Švýcarsko), 2021 v Oostende (Belgie) a 2022 ve Fayetteville (USA, Arkansas). Na 2024 si podal kandidaturu Tábor.


09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.


Počasí

Předpověď počasí

close
detail