Česky English

Letošní novinka se v úvodním závodě osvědčila

Firma Sportsoft, která se specializuje na časomíru, není v oboru žádným nováčkem, ale naopak už má za sebou spoustu vrcholných sportovních akcí. Firmu sídlící ve Vimperku, tvoří kolektiv šesti zaměstnanců a dalších brigádníků. Karel Hudeček zajišťoval výsledkový servis během úvodního závodu letošního ročníku Toi Toi Cupu v Mladé Boleslavi a nebude chybět ani v dalších závodech.

Můžete nám o vaší firmě něco prozradit?

Časomíře se věnujeme profesionálně už deset let, jsme dlouholetým partnerem Českého svazu cyklistiky. Zajišťujeme pohárový MTB seriál, maratonské poháry MTB, letos nově i silniční a cyklokrosové závody. Mezi další naše akce patří i seriál Kolo pro život. Mimo cyklistické akce máme za sebou Jizerskou padesátku nebo triatlonový Světový pohár v Karlových Varech.

Co všechno váš měřící systém dokáže?

Především umí měřit průjezdy závodníků, nejen na mezičase, ale i v cíli. Výsledky jsou k dispozici komentátorovi, ale i divákům, kteří mohou sledovat průběh závodu na internetu nebo výsledkové tabuli přímo v dějišti závodu. Cyklokros je proti ostatním závodům podstatně rychlejší, diváci je vidí proti bikerům nebo silničářům častěji. Ale hodně záleží i na samostatné trati, jestli je rychlá jako v Mladé Boleslavi nebo při těžších podmínkách pomalejší.

V čem je cyklokros proti ostatním akcím specifický?

Těžko říct, je hodně podobný ostatním sportům. Proti bikům se líší pouze umístěním čipů. U biků jsou čipy na čísle na řídítkách. U cyklokrosu musí být u čísla, protože lze během závodu měnit kola.

Nastal v prvním závodě v Mladé Boleslavi nějaký problém nebo už máte všechno perfektně vyladěné?

Zásadní problém jsme neměli. Občas se někdy stane, že vypadne internetové připojení nebo se zasekne občerstvení dat a zobrazení všech průjezdů.

Během závodů musíte s rozhodčími řešit i konečné výsledky. Dá se to časově zvládnout?

Okamžitě po skončení jednotlivého závodu musíme s rozhodčími odsouhlasit výsledky a případně vyřešit chyby. Máme k dispozici i videozáznam, takže veškeré nesrovnalosti lze okamžitě zkontrolovat. To se musí udělat co nejdříve, aby oficiální výsledky byly okamžitě k dispozici.

Text -peh-, foto -jsp-


< Zpět

Jednou větou

28.05.2020 - Výsledky a fotogalerie z Mistrovství Jihočeského kraje v časovce.

27.09.2019 - Dnes UCI rozhodla, že MS 2023 bude v Hoogerheide (Nizozemí). MS 2020 je v Dübendorfu (Švýcarsko), 2021 v Oostende (Belgie) a 2022 ve Fayetteville (USA, Arkansas). Na 2024 si podal kandidaturu Tábor.


09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.


Počasí

Předpověď počasí

close
detail