Česky English

Táborští cyklokrosaři o víkendu na třech frontách

Naplno se rozjela cyklokrosová sezóna ČEZ Cyklo Teamu Tábor a prvním cílem víkendu byl český pohár v Hlinsku. Velmi dobře si vedl junior Matyáš Fiala (2. místo) a mezi ženami Tereza Švihálková a Kamila Janů (3. a 5. místo). Elena Vaníčková dojela 14. a přidala důležité body do týmové soutěže.

I v elitní kategorii mužů to vypadalo na velmi dobré výsledky, ale technické problémy potkaly Michaela Boroše, Jana Nesvadbu i Šimona Vaníčka a tak 4., 6. a 12. pozice nesplnily očekávání z dobře rozjetého závodu. Celkově však táborským mužům patří první místo v kategorii týmů, ženy jsou s minimálním odstupem druhé.

Protože cyklokrosový kolotoč jede naplno, následovaly přesuny a závodění i v neděli. Michael Boroš, Jan Nesvadba a Šimony Vaníček vyrazili na 1100 km dlouhou cestu do švýcarského Aigle, na výborně obsazený EKZ Cross Tour kategorie C1. Nesvadba se první tři kola pohyboval na úplné špici, pak ale svlékl galusku a ve velmi rychlém závodě bylo po nadějích a skončil čtrnáctý. Michael Boroš odstartoval kolem desítky, po pádu se ale propadl a nakonec urval 12. pozici. Závod nesedl Šimonu Vaníčkovi, který skončil v poli poražených.

Druhá část ČEZ Cyklo Teamu Tábor vyrazila do slovenské Rakové na závod C2. Výborně jel Matyáš Fiala a skonči druhý v juniorech, mezi ženami vybojovala Tereza Švihálková pátou a Kamila Janů sedmou pozici, v elitní kategorii mužů dojel Tomáš Bakus na 12. a Karel Camrda na 16. místě.

Příští víkend čeká závodníky další dvojboj, v sobotu český pohár na Holých Vrších, v neděli pak opět cestování na Slovensko (Trnava) a do Švýcarska (Steinmaur).

Taext a foto Aleš Vaníček


< Zpět

Jednou větou

28.05.2020 - Výsledky a fotogalerie z Mistrovství Jihočeského kraje v časovce.

27.09.2019 - Dnes UCI rozhodla, že MS 2023 bude v Hoogerheide (Nizozemí). MS 2020 je v Dübendorfu (Švýcarsko), 2021 v Oostende (Belgie) a 2022 ve Fayetteville (USA, Arkansas). Na 2024 si podal kandidaturu Tábor.


09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.


Počasí

Předpověď počasí

close
detail