Ťoupalík a Nosková mají double

Dvě mladé naděje českého cyklokrosu vybojovaly ve Slavkově u Brna své druhé tituly juniorských mistrů České republiky 2014 v silničním závodě, a obě to učinily velmi impozantním způsobem.Nikola Nosková ve společném startu českých a slovenských juniorek a žen elite na 96 km dokonce obsadila v absolutním pořadí čtvrtou příčku za Martinou Sáblíkovou, Anežkou Drahotovou a Pavlínou Šulcovou!

Adam Ťoupalík vyhrál naprosto přesvědčivě, před obhájcem zlata z loňského roku Luďkem Helisem z SKC Tufo Prostějov byl v cíli o 3:35 dříve, třetí Vojtěch Pezlar z Kovo Praha zaostal o další vteřinu. Závodit se začalo hned od začátku a útok následoval útok. V prvním okruhu ujelo pět jezdců, ale jejich akce měla krátké trvání. Cílem druhého kola projel s náskokem Jakub Andrš z KC Kooperativa SG Jablonec, po dalším okruhu již měl ale náskok 1:25 Matěj Kotouček z Favoritu Brno. Osamoceně jezdil na čele další dva okruhy a jeho náskok byl nejvíce dvouminutový. Ještě při průjezdu cílem pátého kola vel o 1:40 před dvojicí Michal Kohout (Dukla Praha) a Maytáš Strupek (SKC Tufo Prostějov), ale to již pronásledovatelé zrychlili.

V dalším kole jej dostihli a při nájezdu do předposledního okruhu jen na čele Jan Kovář (Mapei Cyklo Kaňkovský), ale hned v kopci krátce za cílovou páskou jej dojel Ťoupalík a rychle pak pokračoval sám v cestě za zlatem. Bleskově získal téměř dvouminutový náskok, který v posledním okruhu ještě výrazně navýšil. "Až do mého úniku to bylo tempo netempo. Po časovce jsem byl favorit a každý si mě hlídal. na terezínu jsem dojel Kováře a když nechtěl střídat, tak jsem jel dopředu sám," říkal v cíli vítězný, nyní již desetinásobný mistr ČR.

"Bylo to dnes hodně těžké. Kluci se buď nedomluvili nebo na to neměli, a tak jsem rychle měl velký náskok. Normálně se u nás tak dlouhé závody nejezdí a v posledním kole jsem toho měl již plné zuby, ale myslím, že to byl hodně spravedlivý závod. Nerozumím tomu, proč se u nás jezdí tak krátké závody, když na Světových pohárech jsou podstatně delší," řekl dále Ťoupalík, kterého za čtrnáct dnů čeká start na mistrovství Evropy. "Bude to pro mě první vrchol sezony. Potom odpočinek a uvidím, zda pojedu poté ještě mistrovství světa či se již začnu připravovat na cyklokrosovou sezonu, rozhodnu se až po ME," dodal Ťoupalík.

Kompletní oficiální výsledky na stránkách šampionátu


Zdroj a fotky: stránky pořadatele MČR 2014 - TTV Sport Group


(mbj)


< Zpět

Jednou větou

01.02.2022 - Ohlédnutí za sezónou Toi Toi Cupu 2021 vytvořené Českou televizí naleznete zde.

20.09.2021 - Pro nadcházející závody Toi Toi Cupu je potřeba v rámci registrace mít sebou připravený a vyplněný i formulář o Čestném prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19 !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail