Česky English

TOI TOI Cykloklub Slaný bude fandit domácím krosařům

Na start pondělního závodu ve Slaném se připravují i dva zástupci domácího TOI TOI Cykloklubu Slaný – Lukáš Smola a Robert Hula.

V nabité startovní listině čtvrtého závodu letošního ročníku Toi Toi Cupu nebudou chybět ani dva jezdci z pořádajícího klubu TOI TOI Cykloklub Slaný. Lukáš Smola a Robert Hula se představí v závodě kategorie mužů Elite.

Sedmadvacetiletý Lukáš Smola je po třech odjetých závodech letošního ročníku Toi Toi Cupu se sedmdesáti body na průběžném dvacátém místě, když nejlepšího letošního výsledku dosáhl v Hlinsku, kde dojel třiadvacátý. Jeho nejlepším výsledkem je loňské devatenácté místo v Jabkenicích, na letošním mistrovství republiky v Holých Vrších je šestnácté místo.

Devatenáctiletý Robert Hula je s třiadevadesáti body zatím na průběžném patnáctém místě celkového hodnocení Toi Toi Cupu. Zatímco loni byl nejlépe patnáctý v Hlinsku a na letošním mistrovství republiky v Holých Vrších osmnáctý, tak letos si svůj nejlepší výsledek vylepšil. Třinácté místo mu zajistilo premiérovou nominaci do reprezentačního dresu, když se představil v kategorii jezdců do 23 let na Světovém poháru v Bernu.

„Lukáš Smola je snaživý a strašně poctivý kluk, cyklokrosu dává hodně. I když zatím jezdí bez výraznějších výsledků, věřím, že když bude trpělivý, tak se rozjede a výsledky přijdou,“ charakterizoval svého svěřence trenér František Tichý.

„Štikou letošní sezony je Robert Hula, který po letošním přestupu do Slaného značně pookřál a šel výkonnostně hodně nahoru. Věřím, že ještě neřekl poslední slovo. Kluci společně trénují, díky tomu je to víc baví a dobře se vzájemně doplňují,“ pochválil oba cyklokrosaře trenér František Tichý.

Již v pondělí uvidíme, jak se oba domácí borci dokáží prosadit v náročné zahraniční konkurenci a jestli využijí výhodu domácího prostředí.

-peh-, foto archiv Cykloklub Slaný


< Zpět

Jednou větou

28.05.2020 - Výsledky a fotogalerie z Mistrovství Jihočeského kraje v časovce.

27.09.2019 - Dnes UCI rozhodla, že MS 2023 bude v Hoogerheide (Nizozemí). MS 2020 je v Dübendorfu (Švýcarsko), 2021 v Oostende (Belgie) a 2022 ve Fayetteville (USA, Arkansas). Na 2024 si podal kandidaturu Tábor.


09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.


Počasí

Předpověď počasí

close
detail