Česky English

Letošní šampionát Masters se pojede v Břeclavi

První prosincovou sobotu se koná v Břeclavi mistrovství České republiky v cyklokrosu v kategorii Masters. Součástí šampionátu budou i doprovodné soutěže v běhu a cyklokrosové závody v mládežnických kategoriích.

Součástí tradičního Mikulášského cyklokrosu v Břeclavi bude letos i republikový šampionát Masters v šesti věkových kategoriích. Program dne odstartuje v 9:45 hodin během na 1 kilometr, poté vyrazí do terénu cyklokrosoví mladší žáci a žákyně, pak postupně i starší žáci a žákyně kadeti, junioři, ženy, muži a hobby jezdci. Neméně atraktivní budou souboje o mistrovské dresy v šesti věkových kategoriích Masters.

„Jelikož má u nás Mikulášský cyklokros tradici, tak jsme se rozhodli, že zkusíme uspořádat mistrovství republiky Masters. Navíc se letos v této kategorii nejedou žádné pravidelné soutěže, tak jsme nechtěli, aby cyklokros pro veterány úplně zaniknul,“ vysvětluje ředitel závodu Zdeněk Mlynář svůj krok. Bývalý juniorský mistr světa z roku 1995 se stále kolem cyklokrosu pohybuje. Třiačtyřicetiletý podsaditý skvělý spurtér komentuje v roli televizního experta cyklokrosové přenosy, ve volném čase si i občas zazávodí.

„Ještě netuším, kolik času mi zaberou přípravy na šampionát. Ale pokud to vyjde, tak by se chtěl postavit na start,“ slibuje Zdeněk Mlynář.

Propozice


< Zpět

Jednou větou

28.05.2020 - Výsledky a fotogalerie z Mistrovství Jihočeského kraje v časovce.

27.09.2019 - Dnes UCI rozhodla, že MS 2023 bude v Hoogerheide (Nizozemí). MS 2020 je v Dübendorfu (Švýcarsko), 2021 v Oostende (Belgie) a 2022 ve Fayetteville (USA, Arkansas). Na 2024 si podal kandidaturu Tábor.


09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.


Počasí

Předpověď počasí

close
detail