Česky English

Královnou cyklistiky se stala mistryně světa ve fourcrosu Romana Labounková

Vítězkou pětapadesátého ročníku ankety Českého svazu cyklistiky - Král cyklistiky se stala poprvé v kariéře bikerka Romana Labounková. Na slavnostním vyhlášení v Škoda muzeum v Mladé Boleslavi se stala teprve druhou vítězkou v historii ankety od jejího založení v roce 1965.

Třicetiletá fourcrossařka a bikrosařka z Jeseníku v letošním roce obhájila titul mistryně světa ve fourcrosu a potvrdila, šlo o její poslední velké vítězství, protože světovým zlatem na začátku srpna v italském Val di Sole ukončila svoji závodní kariéru. „Po zisku prvního titulu světové šampionky jsem měla obrovskou radost. Letos se mi podařilo zlato obhájit, ale o hattrick usilovat nebudu. Tohle byl asi můj poslední titul a příští mistrovství světa nepojedu. V nejlepším se má skončit," řekla Labounková, která v minulosti úspěšně závodila rovněž v olympijském bikrosu.

Labounková byla vyhlášena jako nejlepší žena v závodech horských kol, mezi muži byl oceněn Kristián Hynek, který skončil druhý na světovém šampionátu v maratonu. Mezi silničáři byli nejlepší Nikola Nosková a Zdeněk Štybar, kategorii cyklokrosařů ovládli Kateřina Nash, Michael Boroš a junior Jan Zatloukal. Nejlepšími dráhaři byli vyhlášeni Jarmila Machačová a Tomáš Bábek, mezi handicapovanými Kateřina Antošová a Patrik Jahoda a mezi juniory Veronika Jaborníková a Pavel Bittner.

Do Síně slávy byli přijati rozhodčí Miroslav Janout a čestný prezident UEC Vladimír Holeček. Společnost Škoda Auto ocenila Vladimíra Vidima, který sestrojil unikátní repliku kola Slavia podle modelu Laurin a Klement a objel s ním letos jednu etapu na Tour de France.

 

Vítězové jednotlivých kategorií Král cyklistiky 2019

Král cyklistiky: Romana Labounková

Silnice: Nikola Nosková, Zdeněk Štybar

Horská kola: Romana Labounková, Kristián Hynek

Cyklokros: Kateřina Nash, Michael Boroš

Sálová cyklistika: Adéla Přibylová, Jiří Hrdlička a Pavel Loskot

Handicapovaní: Kateřina Antošová, Patrik Jahoda

BMX: Dominik Topinka

Dráha: Jarmila Machačová, Tomáš Bábek

Junioři: Veronika Jaborníková, Pavel Bittner a Jan Zatloukal

Objev roku: Štěpánka Fremlová, Daren Dvořák, Aneta Novotná, Eliška Hanáková

Síň slávy: Miroslav Janout, Vladimír Holeček

-peh-, foto -pb-


< Zpět

Jednou větou

28.05.2020 - Výsledky a fotogalerie z Mistrovství Jihočeského kraje v časovce.

27.09.2019 - Dnes UCI rozhodla, že MS 2023 bude v Hoogerheide (Nizozemí). MS 2020 je v Dübendorfu (Švýcarsko), 2021 v Oostende (Belgie) a 2022 ve Fayetteville (USA, Arkansas). Na 2024 si podal kandidaturu Tábor.


09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.


Počasí

Předpověď počasí

close
detail