Česky English

Na mistrovství Evropy se představí jednadvacet reprezentantů

Na cyklokrosovém mistrovství Evropy v italské Silvelle bylo nominováno jednadvacet českých reprezentantů. Na evropském šampionátu se bude bojovat o šest sad medailí, premiérově i v kategorii juniorek.

Jednadvacet českých reprezentantů v šesti věkových kategoriích se představí na startu nedělního závodu mistrovství Evropy, které se pojede v italské Silvelle. Už o den dříve se bude rozdělovat sedmnáct sad medailí v kategoriích Masters.

„Tajně doufám v medaili,“ svěřil se reprezentační kouč Petr Dlask a dodal: „Ale všechno se bude odvíjet podle počasí. Zdejší trať je totiž absolutní placka. Pokud bude sucho, tak to bude letecký den a o maximální rychlosti. Když zaprší, tak bude závod nesmírně těžký a spíše silový.“

Letošní novinkou bude zvládnout v jeden den šest závodů. Poprvé se budou rozdělovat medaile i v kategorii juniorek. „Bude to logisticky dost náročné, závod juniorek začíná totiž už v devět hodin. Proto je nezbytné už v sedm hodin ráno připravit pro závodníky zázemí s veškerým servisem. Všechno musí do sebe ideálně zapadnout. Musíme mít nejen lidi v cíli každého závodu, ale současně i na startu následujícího závodu,“ upozorňuje reprezentační kouč Petr Dlask.

 

Nominace reprezentantů na ME v Silvelle

Junioři: Jan Zatloukal, Matyas Kopecký, Jakub Šulc, Matyáš Fiala, Pavel Bittner, Pavel Jindřich

náhradníci: Matěj Stránský, Václav Dostál

Juniorky: Karolína Bedrníková, Aneta Novotná, Kristýna Zemanová

U23 muži: Josef Jelínek, Jakub Říman, Tomáš Kopecký, Šimon Vaníček

náhradníci: Jakub Ťoupalík, Robert Hula

U23 ženy: Tereza Švihálková, Elizabeth Ungermanová, Tereza Vaníčková

Ženy: Pavla Havlíková, Nikola Bajgerová

Muži: Michael Boroš, Jan Nesvadba, Tomáš Paprstka

 

Program závodů ME

9:00 hodin juniorky

9:50 hodin junioři

11:00 hodin ženy U23

12:20 hodin muži U23

13:50 hodin ženy

15:20 hodin muži

-peh-


< Zpět

Jednou větou

28.05.2020 - Výsledky a fotogalerie z Mistrovství Jihočeského kraje v časovce.

27.09.2019 - Dnes UCI rozhodla, že MS 2023 bude v Hoogerheide (Nizozemí). MS 2020 je v Dübendorfu (Švýcarsko), 2021 v Oostende (Belgie) a 2022 ve Fayetteville (USA, Arkansas). Na 2024 si podal kandidaturu Tábor.


09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.


Počasí

Předpověď počasí

close
detail