Česky English

Zdeněk Štybar mistrem České republiky 2014 na silnici

Po zisku duhového dresu světového šampióna v cyklokrosu vybojoval Štyby svůj letošní druhý mistrovský trikot – a po sedmi cyklokrosových jeho první červenomodrobílý na silnici. Završil tak ve Slavkově u Brna skvělé vystoupení cyklokrosových mistrů v královské cyklistické disciplíně.O prvenství v českém šampionátu rozhodl nástupem s pozdějším slovenským mistrem Peterem Saganem zhruba 10 kilometrů před cílem.

To dva velcí favorité odskočili za hustého lijáku z vedoucí osmičlenné skupiny. Do cíle přijeli osamoceni, ale nespurtovali. Bylo jasné, že každý má jistý titul své země. Zvedli ruce nad hlavu a Štyby projel páskou a kousíček dřív.

„Splnil se mi sen. Strašně moc jsem ten silniční titul chtěl získat a spolu s klasikami to pro mě byl hlavní cíl první poloviny sezóny,“ uvedl Štyby na svých stránkách. Stříbro navíc vybojoval jeho stájový kolega z Omega Pharma-Quick Step Petr Vakoč a stejně jako v časovce se oba vešli na bednu.

„Obrovský dík patří klukům z týmu. Obětovali se pro mě a jsem jim za to strašně vděčný. Hlavně jsem rád, že jsem tu jejich pomoc takhle zúročil a máme titul,“ popisoval Štyby. „Závod byl strašně těžký, Kluci z NetAppu König s Bártou mi nedali nic zadarmo. Neustále něco zkoušeli vymýšlet, museli jsme být pořád ve střehu. Ale nakonec to krásně vyšlo.“

Právě obhájce titulu Jan Bárta vybojoval nakonec bronzovou medaili. Čtvrtý skončil bývalý cyklokrosový reprezentant Jiří Polnický z Bauknecht-Author.

Dres mistra řadí Zdeněk ve sbírce svých úspěchů hodně vysoko. „Z cyklokrosu už mám těch titulů hodně, ale tohle je něco výjimečného. Budu ten dres všude na závodech ukazovat strašně rád,“ dodal Štyby.


Výsledky MCŘ 2014 na silnici na oficiálních stránkách šampionátu


Fotka: Omega Pharma-Quick Step


(mbj)


< Zpět

Jednou větou

28.05.2020 - Výsledky a fotogalerie z Mistrovství Jihočeského kraje v časovce.

27.09.2019 - Dnes UCI rozhodla, že MS 2023 bude v Hoogerheide (Nizozemí). MS 2020 je v Dübendorfu (Švýcarsko), 2021 v Oostende (Belgie) a 2022 ve Fayetteville (USA, Arkansas). Na 2024 si podal kandidaturu Tábor.


09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.


Počasí

Předpověď počasí

close
detail