Česky English

Tábor žije Světovým pohárem v cyklokrosu

Světový pohár v cyklokrosu v Táboře se nezadržitelně blíží. Napjatá atmosféra plná očekávání dýchá na návštěvníky a obyvatele druhého největšího jihočeského města každým krokem. Přijede přeci vedoucí žena Světového poháru a miláček českých fanoušků Kateřina Nash. Chybět nebude ani fenomenální Mathieu van der Poel, který dokáže kombinovat tři cyklistické disciplíny – cyklokros, silnici a horská kola.

Táborští organizátoři patří ke spolehlivým pořadatelům. Právě proto tu pravidelně bývají vrcholné cyklokrosové akce – mistrovství světa a Evropy nebo Světové poháry. „Myslím, že Táboru vrcholné sportovní akce svědčí a hodně ho zviditelňují,“ vnímá pravidelné sportovní akce zástupkyně ředitele ZŠ Helsinská Hana Hojdarová. Školy, která sídlí na blízkém sídlišti.

Právě při jeho průjezdem stojí na kruhovém objezdu pyramida s reklamou na blížící se Světový pohár v Táboře. Stačí projet jednou dokola a zahlédnete současné hvězdy českého cyklokrosu – Kateřinu Nash, Tomáše Kopeckého a táborské rodáky Michaela Boroše a Adama Ťoupalíka. Ten ale bude tentokrát chybět, protože přesedlal na silnici a připravuje se na novou sezonu.

Plakáty s hvězdým Mathieu van der Poelem lemují silnice v okolí Tábora, zdobí autobusy místní MHD, ale i základní školy nebo sportovní bary.

„U nás na škole se vnímá cyklokros velmi pozitivně. Pravidelně se účastníme se žáky Táborských okruhů, kteří pak sledují každý cyklokrosový závod a dokáží vytvořit skvělou atmosféru. Já osobně chodím už spoustu let na každou cyklistickou akci jako organizátorka,“ uvedla zástupkyně ředitele ZŠ Helsinská Hana Hojdarová.

A jak vnímají Světový pohár sportovní fanoušci?

„Je to nádhera, když v Táboře můžou být vrcholné cyklokrosové závody na nejvyšší úrovni,“ libuje si bronzový medailista cyklokrosového mistrovství Československa z roku 1981 Jiří Sosnovec, který bývá s bývalým silničářem Lokomotivy Tábor Václavem Kaprem pravidelnými návštěvníky. „Je to pro nás velká sportovní událost. Na fotbal bych asi nešel, ale na cyklistiku si vždycky čas najdu. Mimo parádních závodů to je pro mě i určitá nostalgie. Každoročně se v Táboře setkávám se spoustou kamarádů, se kterými jsem se už spoustu let neviděl.“

text a foto -peh-


< Zpět

TV program ČT sport

Jednou větou

11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail