Česky English

Ohlédnutí za loňským světovým pohárem v Táboře

Sobota 16. listopadu je nejvýznamnějším svátkem českého cyklokrosu v letošní sezoně. Díky archivu České televize si můžeme připomenout, jak to na národním cyklokrosovém stadionu vypadalo před rokem.

Jsme rádi, že na startu uvidíme oba obhájce v hlavních tedy elitních kategoriích. O Mathieu van der Poelovi už toho bylo napsáno mnoho.

Ženám vloni dominovala Lucinda Brand ještě v dresu Sunwebu. Letos už nastoupí za tým Telenet Baloise Svena Nyse. Tábor bude teprve jejím druhým cyklokrosovým startem sezony. Absolvovala totiž kompletní silničářskou sezonu, kterou zakončila osmou příčkou v klasifikaci ženské WorldTour. Vybojovala např. bronz v časovce jednotlivkyň na mistrovství Evropy a s nizozemským týmem duhový dres v týmové časovce na mistrovství světa v Yorkshiru.

Nejlepší Čech v elitní kategorii byl vloni Michael Boroš a dojel patnáctý. Pavla Havlíková obsadila v domácím závodě deváté místo, Kateřina Nash skončila desátá. Silný závod jeli čeští junioři, když čtyři z nich skončili do devátého místa, nejlepší Jakub Ťoupalík dojel čtvrtý.

 

Reportáž, výsledky a videa včetně rozhovorů ze světového poháru v Táboře 2018 v archivu České televize


(mbj)


< Zpět

Jednou větou

27.09.2019 - Dnes UCI rozhodla, že MS 2023 bude v Hoogerheide (Nizozemí). MS 2020 je v Dübendorfu (Švýcarsko), 2021 v Oostende (Belgie) a 2022 ve Fayetteville (USA, Arkansas). Na 2024 si podal kandidaturu Tábor.


09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.


Počasí

Předpověď počasí

close
detail