Česky English

Světový pohár v Táboře nabídne největší hvězdy, startovat bude K. Nash a M.v.d. Poel

V restauraci u Medvídků v Praze se dnes uskutečnila tisková konference k sobotnímu Světovému poháru v Táboře. Největším lákadlem pro cyklokrosové fanoušky bude start nestárnoucí Kateřiny Nash a fenomenálního létajícího Holanďana Mathieu van der Poela.

„Účast nejlepšího a nejtalentovanějšího cyklisty na světě Mathieu van der Poela je pro nás skvělá zpráva. Je to asi naposledy, kdy se u nás představí. Proto by byla škoda, ho nevidět na vlastní oči,“ pozval hned na úvod ředitel závodu Petr Balogh všechny přítomné novináře, ale i fanoušky cyklokrosu na významnou sportovní akci. „Zejména čeští příznivci by si zase neměli nechat ujít start vedoucí ženy průběžného pořadí Světového poháru Kateřiny Nash, a aby bílý dres lídryně udržela i nadále,“ dodal. To se naposledy podařilo před devíti lety pouze Zdeňku Štybarovi.

Mimo největší české hvězdy se na jihu Čech představí i další reprezentanti. „V závodě mužů nastoupíme ve čtyřech, v ostatních kategoriích pak v maximálním možném zastoupení. Závod žen pojede osm reprezentantek, z toho dvě juniorky. V juniorech a kategorii U23 postavíme dva týmy po šesti lidech,“ odtajnil reprezentační kouč Petr Dlask nominaci.

V kategorii mužů nebude chybět ani jezdec domácího ČEZ Cyklo teamu Tábor Michael Boroš. „Je to pro mě jeden z vrcholů sezony, možná jeden z nejvýznamnějších. Těším stejně jako každý rok. Doufám, že skončím v Top 10,“ věří Boroš v nejlepší umístění v nabité zahraniční konkurenci.

Světový pohár v Táboře se pojede už po dvacáté v historii. To vnímají velice kladně nejen funkcionáři, ale i sponzoři a politici.

„Budoucnost Tábora si bez cyklokrosu vůbec nedovedu představit. Vnímám ho a registruji už od doby, co se stal mistrem světa Karel Camrda. Je to u nás v Táboře sportovní odvětví, které je nejvíce vidět. Pravidelně se tu konají nejprestižnější závody s mezinárodní účastí,“ uvedl starosta města Tábor Štěpán Pavlík.

Hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská je fanynkou cyklokrosu už dlouho. Osobně navštívila mistrovství světa v roce 2015, v době kdy ještě nepracovala v politice. „Cyklokros je tvrdý sport, provázený emocemi. Proto všem fandím a budu ho sledovat i v době, kdy už pracovat nebudu. A pokud někdo z našich vybojuje bednu, prožíváme společně velkou radost a je to nezapomenutelný zážitek,“ přiznala.

„Cyklistiku máme v genech. Podporujeme nejen Tour de France a Vueltu, ale i další extrémní závody. Letos jsme se stali hlavním partnerem Světového poháru a nadále budeme s cyklokrosem spolupracovat a pomáhat mu,“ uvedl lídr cyklistické platformy We Love Cycling společnosti ŠKODA AUTO Michal Kramer.

„Cyklokros patří mezi naše stálice. Tábor je tradičně organizačně na velice dobré úrovni, což mě nesmírně těší. Uděláme v příštích letech co nejvíc, aby se zachovala tradice. Tábor si to určitě zaslouží, a proto v sobotu nemůžu na jihu Čech chybět,“ vnímá cyklokros prezident Českého svazu cyklistiky Petr Marek.

Jak vyznělo z řeči sponzorů a partnerů cyklokrosu, mělo by být o budoucnost tohoto sportu postaráno. Petr Balogh na závěr tiskové konference prozradil čerstvou novinku. „Chtěl bych vám veřejně oznámit, že se po devíti letech opět ucházíme o kandidaturu mistrovství světa v roce 2024! Definitivní rozhodnutí ovšem padne až na únorovém světovém šampionátu ve Švýcarsku.“

upoutávka TV Nova

upoutávka ČT Sport

-peh-


< Zpět

TV program ČT sport

Jednou větou

11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail