Česky English

Světový pohár v Táboře se blíží, buďte i vy u toho!

Jeden z vrcholů domácí cyklokrosové sezony se neúprosně blíží. Všichni fanoušci mají v kalendáři zaškrnutý datum sobotu 16. listopadu, kdy se v Táboře koná Světový pohár.

Bývá už zvykem, že na státní svátek, se koná v Táboře vrcholná sportovní akce roku. Letos se sice uskuteční závod Světového poháru již o den dříve se všemi cyklokrosovými hvězdami. Pro všechny české příznivce je potěšující zprávou, že účast přislíbila i lídryně Světového poháru kategorie žen Kateřina Nash.

Záštitu nad významnou společensko i sportovní akcí převzalo i samotné město Tábor, které již v minulosti hostilo třikrát mistrovství světa i mistrovství Evropy. „Dovolte mi pozvat vás do Tábora, historického města, které v příštím roce oslaví šest set let od svého založení. Do historie moderní se už pravidelně zapisují i cyklokrosové souboje na trati sportovního areálu Komora, které na špičkových akcích bývají sledovány po celém světě. Rádi znovu otevřeně přivítáme účastníky Světového poháru v cyklokrosu a budeme se těšit na autentické zážitky při sledování tohoto dramatického sportu odehrávajícího se v nepředvídatelných přírodních podmínkách,“ zve do Tábora starosta města Štěpán Pavlík.

Světový pohár si nenechá ujít ani hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská. „Město, ke kterému toto odvětví cyklistiky patří již stejně neodmyslitelně, jako socha Jana Žižky, vodní nádrž Jordán či svíčky do automobilů z Brisku. Přeji všem co nejlepší zážitky, závodníkům, zejména těm našim, vynikající sportovní výsledky a pořadatelům děkuji za skvělou propagaci Jihočeského kraje na celosvětovém fóru. Budu tam!,“ vzkázala všem fanouškům.

Na mezinárodním sportovním svátku nebudou chybět ani zástupci generálního partnera společnosti ČEZ, v čele s ředitelem divize jaderná energetika a členem představenstva ČEZ Ing. Bohdanem Zronkem. „Cyklokros mám spojen s pojmy jako maximální nasazení, rychlost, síla a obratnost. To vše je spojeno se sportem, který společnost ČEZ podporuje v Táboře dlouhodobě a systémově. Město Tábor se už ve světě tohoto sportu stalo pojmem a dělá dobré jméno nejen samotnému místu, ale i kraji a vlastně celé České republice. Pro nás z ČEZ je ctí, že formou sponzoringu jsme s touto výjimečnou událostí spojeni,“ uvedl Bohdan Zronek.

I fanoušci cyklokrosu si jistě najdou cestu na jih Čech. Nejen, že uvidí na vlastní oči největší hvězdy tohoto sportu, ale i kvůli tradičně elektrizující atmosféře, která neuvěřitelně žene české reprezentanty za nejlepšími výsledky. Právě vaše hlasivky bude nejvíc potřebovat nestárnoucí ikona českého cyklokrosu Kateřina Nash. Po třech závodech Světového poháru totiž vede průběžné pořadí kategorie žen a má velkou šanci, že i po závodě v Táboře bude i nadále její lídryní.

Vstupné si lze zakoupit pouze v den závodu na místě, k dispozici budou tři pokladny. Jednotné vstupné činí 150,- Kč (6,- EUR), osoby 65 let a starší platí 80,- Kč (3,5 EUR) a děti do 15 let a ZTP mají vstup zdarma.

Ze čtyř závodů (junioři, muži U23, ženy a muži Elite) bude vysílat Česká televize dva přímé přenosy (ženy a muži Elite), které odstartují ve 13 respektive 14.30 hodin.

Navíc probíhá na facebooku „Máme rádi cyklokros“ soutěž pro fanoušky, kteří mají šanci vyhrát volné vstupenky. Proto sledujte tyto stránky pozorně, denně bude k dispozici soutěžní otázka. A na které se náhodou nedostane, nesmutněte. I vy můžete přijet do Tábora za nevšedními sportovními zážitky.

rozhovor s hejtmankou Jihočeského kraje Ivanou Stráskou

rozhovor se starostou města Tábor Štěpánem Pavlíkem

Text -peh-, foto Jaroslav Svoboda, Pavel Kopecký


< Zpět

TV program ČT sport

Jednou větou

11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail