Česky English

Osobnosti zvou do Tábora

Představujeme vám osobnosti z politické, sponzorské a sportovní sféry, kteří zvou fanoušky na Světový pohár do Tábora.

Vážení závodníci, organizátoři a příznivci

Cyklokros mám spojen s pojmy jako maximální nasazení, rychlost, síla, obratnost. To vše je spojeno se sportem, který společnost ČEZ podporuje v Táboře dlouhodobě a systémově. Město Tábor se už ve světě tohoto sportu stalo pojmem a dělá dobré jméno nejen samotnému místu, ale i kraji a vlastně celé České republice. Právě proto se na jih Čech letos sjíždí cyklokrosařská špička a my se těšíme na skvělé výkony.

Pro nás z ČEZ je ctí, že formou sponzoringu jsme s touto výjimečnou událostí spojeni. Prvním zřejmým důvodem je fakt, že zde provozujeme jednu z našich nejvýkonnějších elektráren, tedy jadernou elektrárnu Temelín. Zároveň patříme mezi největší firemní podporovatele sportu a zdravého pohybu nejen v regionu jižních Čech, ale přinejmenším celé České republiky.

Sport pro nás není spojen jen s televizními přenosy a špičkovými výkony. Jde především o zdravý způsob trávení volného času a rozvoje. Stejně jako sportovci by měli být vzorem v oblasti houževnatosti a úsilí, které svým výkonům věnují, i my stojíme v čele energetických inovací, udržitelného rozvoje a zajištění základních potřeb.

Pevně věřím, že se naše společná energie, kterou do Světového poháru vkládáme, nám všem mnohonásobně vrátí. Všem závodníkům, organizátorům i fanouškům proto přeji co nejlepší výkony, úspěch našich barev a skvělé zážitky.

Zkrátka, ať zvítězí ti nejlepší!

Ředitel divize jaderná energetika člen představenstva ČEZ, a. s. ing. Bohdan Zronek

 

 

Milí příznivci sportu a cyklistiky zvlášť

Velice mě těší, že se role pořadatele jednoho z dílů letošního seriálu Světového poháru v cyklokrosu opět zhostí jihočeský Tábor. Město, ke kterému toto odvětví cyklistiky patří již stejně neodmyslitelně, jako socha Jana Žižky, vodní nádrž Jordán či svíčky do automobilů z Brisku.

Světový pohár v cyklokrosu se k nám vrací po roce a my se díky tomu můžeme v Táboře těšit na mezinárodní sportovní svátek. Zároveň to potvrzuje skutečnost, že se Česká republika řadí, co se cyklokrosu týče, mezi první čtyři státy světa. Pro město samotné i Jihočeský kraj se rovněž jedná o velké vyznamenání a ocenění organizátorů, kteří povýšili cyklokros na minimálně celoevropskou společenskou událost.

Nám, publiku, bych proto ráda popřála co nejlepší zážitky, závodníkům, zejména těm našim, vynikající sportovní výsledky a pořadatelům děkuji za skvělou propagaci Jihočeského kraje na celosvětovém fóru.

Budu tam.

Hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská

 

Dovolte mi pozvat vás do Tábora

Historického města, které v příštím roce oslaví 600 let od svého založení. Historie je to bohatá a její první fáze je spjata s husitským hnutím a myšlenkami Jana Husa, které ovlivnily celou Evropu. Do historie moderní se už pravidelně zapisují i cyklokrosové souboje na trati sportovního areálu Komora, které na špičkových akcích bývají sledovány po celém světě.

Areál byl budován na míru i tomuto sportu, vždyť ve zdejším terénu proběhly už cyklokrosové mistrovství světa v letech 2001, 2010 a 2015. A je nám ctí, že se cyklokrosová odborná veřejnost i vedení svazu obrací na naše město s důvěrou a budeme se ucházet o pořadatelství mistrovství v roce 2024.

Tento podzim, kdy si připomeneme 30 let od pádu železné opony v naší zemi, rádi znovu otevřeně přivítáme účastníky Světového poháru v cyklokrosu a budeme se těšit na autentické zážitky při sledování tohoto dramatického sportu odehrávajícího se v nepředvídatelných přírodních podmínkách.

Čest všem zápolícím sportovcům a poděkování všem organizátorům, podporovatelům závodu i pomáhajícím dobrovolníkům.

Starosta města Tábora Štěpán Pavlík

 

 

Přijďte fandit našim cyklokrosařům, každý hlas pomůže

Světový pohár v cyklokrosu se po roce opět vrací do Tábora. Cyklokrosový závod v Táboře je vždy velmi dobře zorganizovaný a hojně navštěvovaný sportovními diváky, proto se na jih Čech vrací již popatnácté.

V loňském roce se o televizní přenos poprvé postarala belgická televize Play Sports, které se podařilo přímý přenos z Tábora distribuovat do dvaaosmdesáti zemí, a jeho celková sledovanost byla okolo třinácti milionů diváků.

Světový pohár v cyklokrosu bude mít hned několik velkých lákadel. Příznivci cyklokrosu se už teď můžou těšit. Největším lákadlem pro české fanoušky bude bezesporu start vedoucí závodnice seriálu Kateřiny Nash, která svede boj s nejlepšími závodnicemi kategorie žen. Osobně jsem velmi rád, že Katka přijede do Tábora a budu jí držet palce. Věřím, že tradičně bouřlivé publikum požene českou cyklokrosovou ikonu k nejlepšímu výsledku, aby i nadále udržela vedení v seriálu a nesla bílý dres průběžné lídryně do dalších závodů Světového poháru.

V elitní kategorii mužů se těším na návrat současného cyklistického fenoména Mathieu Van der Poela do cyklokrosového terénu, který dokáže kombinovat cyklokros, silnici i biky. Svůj první titul mistra světa v elitní kategorii získal v roce 2015 právě v Táboře a o dva roky později zde přidal i titul mistra Evropy. Myslím si, že vidět v současnosti nejvšestrannějšího a nejkomplexnějšího cyklistu světa na vlastní oči přímo v akci je zážitkem na celý život.

Z dalších českých závodníků se můžeme těšit na mistra České republiky Michaela Boroše, českou šampionku Pavlu Havlíkovou, čtvrtého z mistrovství světa v kategorii mužů U23 Tomáše Kopeckého a juniorského mistra České republiky Jana Zatloukala.

Věřím, že se nám podaří uspořádat závod na nejvyšší úrovni, nejen ke spokojenosti UCI, Českého svazu cyklistiky, ale i všech partnerů. Dobré reference ze Světového poháru v Táboře jistě pomůžou při kandidatuře města Tábora, Jihočeského kraje a Agentury Cyklistika na pořádání mistrovství světa v cyklokrosu 2024.

Závěrem bych chtěl poděkovat generálnímu partnerovi Skupině ČEZ, hlavním partnerům – Škoda Auto a.s., Toi Toi sanitární systémy s.r.o., Cube a KCK Cyklosport-Mode s.r.o., dále všem partnerům a dodavatelům, Českému svazu cyklistiky, MŠMT, Jihočeskému kraji, městu Tábor a v neposlední řadě všem pořadatelům a dobrovolníkům za podporu Světového poháru v cyklokrosu.

Závod Světového poháru se koná 16. listopadu a pevně věřím, že si všichni milovníci našeho krásného sport nenechají tuto událost ujít a podpoří svými neúnavnými hlasivkami naše reprezentanty.

Každý váš hlas pomůže. Jste všichni srdečně zváni!

Předseda organizačního výboru Petr Balogh

 

 

Vážení sportovní, cyklističtí přátelé

Jménem Českého svazu cyklistiky bych Vás co nejsrdečněji chtěl přivítat v Táboře. Na tradičním místě pořádání závodu seriálu Světového cyklokrosového poháru v areálu Komora.

V tomto nádherném prostředí se na zdejším okruhu již dlouho jezdí vrcholné světové závody, přivítali jsme zde třikrát mistrovství světa, dvakrát šampionát starého kontinentu a několikrát podnik Světového poháru. Čtvrtý díl tohoto prestižního seriálu začínající sezony 2019/20 se sem vrací opět po roce a opět přijedou ti nejlepší krosaři světa.

Jsem přesvědčen, že zkušení pořadatelé opět organizačně vše zvládnou bez nejmenších problémů a věřím, že i pro české barvy dopadnou závody po sportovní stránce velmi úspěšně, stejně jako tomu bylo v předešlých letech. Při této příležitosti patří náš dík nejen organizátorům, ale rovněž i představitelům města Tábor a Jihočeského kraje za jejich významnou podporu při pořádání tohoto významného podniku.

Dovolte mi, abych jménem Českého svazu cyklistiky přivítal vás diváky, zahraniční hosty a zejména závodníky a věřím, že tento podnik bude ukázkou čestného sportovního boje a zábavou pro všechny cyklistické příznivce. Zcela jistě toto zápolení není v Táboře tím posledním a v budoucnu budou mít organizátoři opět možnost předvést své schopnosti a zkušenosti.

Přeji vám všem krásný pobyt v Táboře, radost ze sportovních výkonů a našim jezdcům co nejvíce úspěchů.

Prezident Českého svazu cyklistiky ing. Petr Marek

-peh-, foto Jaroslav Svoboda< Zpět

TV program ČT sport

Jednou větou

11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail