Česky English

Dnes dopoledne se už na trati trénovalo

V pátek dopoledne si vyzkoušeli táborskou trať Světového poháru čeští reprezentanti.

Necelých čtyřiadvacet hodin před startem závodu juniorů se na trati proháněli čeští reprezentanti. Převážně zástupci mládežnických kategorií – juniorů a jezdců U23. Z osmatřiceti nominovaných se nakonec omluvili tři – Tomáš Kopecký (U23) pro přetrvávající bolesti zad, Josef Hladík (U23) soustředění na Malorce a Tereza Vaníčková chybí pro nemoc.

„Jsme tady už dopoledne, protože si junioři vyzkouší přibližně podobné podmínky, které budou panovat zítra kolem desáté hodiny,“ vysvětlil důvod ranního tréninku reprezentační trenér Petr Dlask.

Poté prošel Dlask celou trať a u každé zrádné pasáže připomenul svým svěřencům, kudy mají projet, aby najížděli ideální stopu a neztráceli cenné vteřiny. „Tady si najeďte z většího oblouku, abyste měli ve výjezdu větší rychlost,“ připomínal jim detaily, na které už upozorňoval na včerejší poradě.

Možnost potrénovat využil i televizní expert Zdeněk Mlynář, aby si osahal trať na vlastní kůži. Pak se podělil o své bezprostřední zkušenosti s naší juniorskou nadějí Janem Zatloukalem, pozorně naslouchal i Jakub Říman.

„Zatím je to průměrné, nebylo to úplně ono. Nevychází mi starty a začátky závodů. Průběh a konec závodu už mám docela dobrý,“ hodnotí dosavadní výsledky sezony třiadvacítkář Josef Jelínek pro kterého je to v této věkové kategorii poslední rok. „Pokud se vyvaruji zbtečných chyb, může to být podstaně lepší. Jedu doma, takže se chci každopádně zítra ukázat,“ plánuje si.

Skvělá zpráva pro fanoušky cyklokrosu!

Táborskou trať už v dopoledních hodinách otestovali i mistři světa Nizozemec Mathieu Van der Poel a Belgičanka Sanne Cant.

Text a foto -peh-


< Zpět

TV program ČT sport

Jednou větou

11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail