Česky English

Vyhrál syn slavného otce, Zatloukal má bronz!

Vítězem kategorie juniorů se stal syn slavného otce Thibau Nys, velikou radost českým fandům udělal bronzový Jan Zatloukal.

Konečně! Hned v prvním závodě se dočkali Češi medailového umístění, když juniorský mistr republiky vybojoval skvělé třetí místo. Přesvědčivé vítězství si připsal lídr Světového poháru Belgičan Thibau Nys.

Rozhodujícím okamžikem závodu juniorů byl atak Belgičana Thibau Nyse a Itala Davide De Pretta. V polovině závodu se vzdálili svým soupeřům, kteří je marně pronásledovali. Ve stíhací skupině jezdil i český šampion Jan Zatloukal, který se po prvním kole postupně prokousával startovním polem. Našemu nejlepšímu cyklokrosaři nejvíce konkuroval v boji o stupně vítězů Švýcar Dario Lille. Rozhodující náskok si za ohromné radosti domácích fanoušků vypracoval Jan Zatloukal na překážkách a drobný odstup udržel až do cíle.

Pořadí juniorů (53 startujících): 1. Thibau Nys (Belg.), 2. Davide De Pretto (Ita.), 3. Jan Zatloukal,… 16. Matyáš Fiala, 17. David Šulc, 21. Pavel Bittner, 27. Matěj Stránský, 32. Václav Dostál, 34. Pavel Jindřich, 37. Tomáš Doležal, 40. Tomáš Tlamka, 41. Jaroslav Vykydal, 48. Daniel Sporysch, Matyas Kopecký DNF.

Jan Zatloukal: „Sice jsem neodstartoval nejlépe, ale neměl jsem zase tak velkou ztrátu. Postupně jsem se tam prokousával a na konci prvního kola jsem už byl na kontakt čelu. Pak se nám vzdálili Nys a Davide De Pretto, kteří si vypracovali slušný náskok. Pak už se s tím nedalo nic dělat. V posledním kole jsem se snažil najet první do technické pasáže, kde jsem se cítil lépe. Udělal jsem si menší náskok, který jsem naštěstí udržel až do cíle. Byl to super pocit, když mě hnali diváci dopředu. Nechtěl jsem je zklamat a nakonec to vyšlo na bednu.“


< Zpět

TV program ČT sport

Jednou větou

11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail