Česky English

Marianne Vos vyhrála Giro d'Italia

Úřadující mistryně světa na silnici i v cyklokrosu ovládla po devíti etapách ženskou obdobu závodu napříč Itálií. Úctyhodnou bilanci má i její týmová kolegyně z Rabo-Liv Pauline Ferrand-Prevot, jinak také francouzská cyklokrosová šampiónka.

Marianne finišovala v dnešní etapě třetí a to jí stačilo k celkovému triumfu, druhá na Giru skončila Pauline Ferrand-Prevot a třetí Anna van der Breggen (všechny Rabo-Liv Woman Cycling Team).

„Skvělý způsob, jak zakončit Giro Rosa! Obklopená mými týmovými kolegyněmi jsem mohla udržet maglia Rosa! Emma Pooley vyhrála etapu a Pauline a já jsme dojely druhá a třetí. Toto vítězství v Giro Rosa patří celému mému týmu, všem závodnicím a doprovodu. Skvělí byli i diváci,“ řekla po dojetí šťastná Marianne.

Zajímavostí je, že Pauline Ferrand-Prevot si letos odskočila i na závody horských kol. Vyhrála světové poháry v Novém Městě na Moravě a Albstadtu a v německém Sankt Wendelu se stala mistryní Evropy U23.


(mbj)


< Zpět

Jednou větou

28.05.2020 - Výsledky a fotogalerie z Mistrovství Jihočeského kraje v časovce.

27.09.2019 - Dnes UCI rozhodla, že MS 2023 bude v Hoogerheide (Nizozemí). MS 2020 je v Dübendorfu (Švýcarsko), 2021 v Oostende (Belgie) a 2022 ve Fayetteville (USA, Arkansas). Na 2024 si podal kandidaturu Tábor.


09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.


Počasí

Předpověď počasí

close
detail